Czy Chiny zbawią świat?

Grzegorz Kołodko
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Czy Chiny zbawią świat?
Książka Czy Chiny zbawią świat?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

"To niezwykle ważne i ciekawe opracowanie podejmuje kwestie kluczowe dla, nie waham się użyć tego stwierdzenia, przyszłości świata. Rozumienie chińskiego fenomenu - przyczyn, uwarunkowań i skutków nadzwyczajnego skoku cywilizacyjnego - jest w świecie Zachodu, także w Polsce, powierzchowne, skażone tradycyjnym oglądem i przykładaniem zużytych miar do zjawisk nowych albo sprzecznych ze stanem ugruntowanej wiedzy naukowej. Autor z dużym powodzeniem przełamuje ten stan rzeczy, co stanowi kluczową wartość książki, która daleko wykracza poza standardowe studium gospodarki chińskiej." - z recenzji prof. Macieja Bałtowskiego, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej "Książka profesora Kołodki obszernie dokumentuje osiągnięcia gospodarcze Chin, ale stawia sobie o wiele ambitniejsze zadanie, a mianowicie odpowiada na pytanie, czy sukcesy gospodarcze i społeczno-polityczne pomogą w rozwiązywaniu narastających problemów o charakterze globalnym. Wielką zaletą pracy jest przedstawianie stanu i perspektyw rozwojowych Chin na tle światowych wyzwań. W całej książce najistotniejsze jest to, jaką rolę Chiny spełniają w racjonalizacji globalizacji. Autor skłania się do poglądu, że Chiny mogą istotnie pomóc we współkształtowaniu pożądanego oblicza przyszłości. Prof. Kołodko widzi w Chinach coraz większą skłonność do stawiania na nowy pragmatyzm, na uwzględnianie zagrożeń wynikających z narastania problemów globalnych – klimatycznych, finansowych ibędących pochodną nierówności." - z recenzji prof. Władysława Szymańskiego, Akademia Nauk Społecznych

Grzegorz W. Kołodko - intelektualista i polityk, jeden z głównych architektów polskich reform gospodarczych, czterokrotnie wicepremier i minister finansów w latach 1994-1997 i 2002-2003. Profesor ekonomii i popularyzator wiedzy społeczno-gospodarczej. Członek Europejskiej Akademii Nauki, Sztuki i Literatury. Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER w Akademii Leona Koźmińskiego. Najczęściej na świecie cytowany polski ekonomista (h-indeks 35). Autor i redaktor ponad 50 książek oraz licznych artykułów naukowych opublikowanych w 26 językach, w tym czterech książek i ponad 50 artykułów po chińsku. Doktor Honoris Causa dziesięciu zagranicznych uniwersytetów, w tym trzech w Chinach. Distinguished Professor of Emerging Markets Institute na Uniwersytecie Normal w Pekinie, Non-resident Senior Fellow na Uniwersytecie Renmin w Pekinie, Visiting Professor na Huangzhou University of Science and Technology w Wuhan, International Advisor Center for China and Globalization. Maratończyk i podróżnik; zwiedził 170 krajów.
Data wydania: 2018-05-15
ISBN: 978-83-8123-262-3, 9788381232623
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 216

Autor

Grzegorz Kołodko Grzegorz W. Kołodko - intelektualista i polityk, jeden z głównych architektów polskich reform gospodarczych, czterokrotnie wicepremier i minister finansów w latach 1994-1997 i 2002-2003. Profesor ekonomii i popularyzator wiedzy społeczno-gospodarcze...

Książki Grzegorz Kołodko

Wszystkie książki Grzegorz Kołodko

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Czy Chiny zbawią świat? aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

AN
2020-04-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Posiadam Ekonomia

Co czytać po książce “Czy Chiny zbawią świat?”- Grzegorz Kołodko

Książka Rosja i narody. Ósmy kontynent. Szkic dziejów Eurazji
Rosja i narody. Ósmy kontyn... Wojciech Zajączkowski
{}7/10
Dzieje Rosji zwykło się opisywać z perspektywy moskiewsko-pe...
Książka PLUTO 1
PLUTO 1 Naoki Urasawa, Osamu Tezuka
{}8/10
PLUTO to opowieść bazująca na jednym z najbardziej znanych ...
Książka Perykles i Aspazja
Perykles i Aspazja Aleksander Krawczuk
{}7/10
Książka PLUTO 7
PLUTO 7 Naoki Urasawa, Osamu Tezuka
{}8/10
Plan zniszczenia najdoskonalszych robotów na Ziemi postępuj...
Książka GTO - Great Teacher Onizuka #6
GTO - Great Teacher Onizuka #6 Tōru Fujisawa
{}6/10
Kolejny tom zabawnych przygód Wielkiego Nauczyciela Onizuka....

Cytaty z książki

O nie! Książka Czy Chiny zbawią świat?. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe