Dali i ja

Stan Lauryssens
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Dali i ja
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Oryginalna książka. Z jednej strony autobiograficzna spowiedź słynnego fałszerza dzieł Dalego, który w końcu trafił do więzienia. Z drugiej ? rzecz o samym malarzu: mistrzu marketingu, podrabiającym... samego siebie! Lauryssens naciągnął swych klientów na grube miliony, a Dali? Czyż nie oszukiwał nas wszystkich, tworząc w sekretnej pracowni niezliczone kopie kopii? Surrealistyczna w formie historia, z której dowiecie się jak sprzedać za ćwierć miliona dolarów bezwartościową fotokopię obrazu i dlaczego nabrać można każdego.
Data wydania: 2011-06-15
ISBN: 978-83-247-0777-5, 9788324707775
Wydawnictwo: Świat Książki
Stron: 224

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Sztuka a marketing

4.11.2019

To nie tyle książka o samym Salwadorze, co o wykorzystywaniu wizerunku artysty dla celów marketingowych. Stan Lauryssens, jako laik, człowiek zupełnie nie przygotowany do zawodu brokera inwestycyjnego i marszanda bardziej improwizuje niż stara się zgłębić tajniki zawodu. Jednakże zajmuje się jedynie dziełami S.Dalego. Poznaje branżę od niespecjal... Recenzja książki Dali i ja

@Asamitt@Asamitt × 1

Szaleniec czy geniusz?

5.08.2012

Salvador Dali to nazwisko, które zna chyba każdy. I nawet jeśli nie jesteśmy pasjonatami sztuki, nazwisko tego hiszpańskiego malarza w naszych głowach od razu konotuje pewne symbole. Przede wszystkim wywołuje termin surrealizm, a zaraz potem znane z obrazów malarza wizerunki topniejących zegarów, płonącą żyrafę, kule inwalidzkie, wędrujące mrówki, ... Recenzja książki Dali i ja

Moja opinia o książce

Opinie

@keskese87
2012-08-05
8 /10

Ze wspomnień Lauryssensa wyłania się portret człowieka-szaleńca. Dali nie budzi sympatii, jest wręcz odrażający. Gdzieś w trakcie lektury zatracamy szacunek do malarza jako artysty. I choć w pamięci mamy najznakomitsze z jego dzieł, czujemy dziwne zażenowanie. Książka „Dali i ja” otwiera oczy, ukazuje tamten czas z drugiej perspektywy i uświadamia kim tak naprawdę był Dali. Mimo talentu i surrealistycznej wyobraźni, których nie da się mu odmówić, Dali w ostatecznym rozrachunku okazuje się… Ale o tym w książce :)

| link |
@Babi
2019-11-18
6 /10
Przeczytane Posiadam 2016 Reportaż, literatura faktu i biografie
@Asamitt
2019-11-04
4 /10
Przeczytane Literatura faktu/Reportaż ✈ Wymienione/Sprzedane W kręgu sztuki

Cytaty z książki

O nie! Książka Dali i ja. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl