Design thinking dla edukatorów

Beata Michalska-Dominiak, Monika Just, Piotr Grocholiński, Agnieszka Michalska-Żyła ...
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Design thinking dla edukatorów
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.3 /10
Ocena 9.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Intencją książki jest inspirowanie do wprowadzania metod, sposobów i takiego stylu pracy z uczniami/studentami/uczestnikami szkoleń, które wyzwalają kreatywność własną i zespołową, są wsparciem w procesie adaptacji do zmian. Jest to istotne zwłaszcza teraz, kiedy doświadczamy przełomowych sytuacji, generujących nowe problemy, do rozwiązania których brakuje gotowych recept i procedur.

Punktem wyjścia do jej powstania jest przekonanie, że każda aktywność edukacyjna może być traktowana jako projekt, który dzięki swej strukturze, wykorzystanym narzędziom i technikom pozwala na realizację określonych celów i osiąganie pożądanych efektów oraz znajdowanie trafnych rozwiązań, skrojonych na miarę potrzeb.

Publikacja jest wynikiem połączenia teorii z praktyką stosowania metody design thinking. Bazę stanowią naukowe inspiracje z zakresu: zarządzania, pedagogiki, psychodydaktyki, neuronauk, socjologii – jest to zatem opracowanie o charakterze interdyscyplinarnym.

Krok po kroku pokazane jest, w jaki sposób przejść przez proces z wykorzystaniem metodyki design thinking (DT), jednak książka napisana jest tak, aby dać także możliwość wyboru opisanych w niej metod, narzędzi, inspiracji przydatnych w danej sytuacji, które będą wsparciem w projektach, jakie realizują czytelniczki i czytelnicy.

Data wydania: 2021
ISBN: 978-83-8220-546-6, 9788382205466
Wydawnictwo: Uniwersytetu Łódzkiego
Kategoria: Neurologia
Stron: 214
dodana przez: dominika.nawidelcu

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Design thinking dla edukatorów", czyli jak pobudzić kreatywność?

{} WYBÓR REDAKCJI
21.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Publikacja powstała w celu inspiracji do wprowadzania metod, sposobów i stylu pracy z uczniami/studentami/uczestnikami szkoleń, które wyzwalają kreatywność i pracę zespołową, a także jako wsparcie w procesie adaptacji do zmian.Książka jest wynikiem połączenia wiedzy naukowej z praktyką stosowania metody design thinking- początkowo w świecie bizne... {} Recenzja książki Design thinking dla edukatorów

@Orestea@Orestea {}× 6

MUST HAVE współczesnego edukatora!

{} WYBÓR REDAKCJI
21.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Nie mam w zwyczaju wystawiać wysokich ocen… Jednakże w tym przypadku nie mogłam postąpić inaczej! Dawno nie trzymałam w dłoni tak dobrze i mądrze napisanej publikacji, która jednocześnie łączy praktykę z teorią, zawiera liczne przykłady i materiały ilustracyjne, a przy tym jest napisana naprawdę przystępnym, raczej popularnonaukowym językiem, pozw... {} Recenzja książki Design thinking dla edukatorów

Jak być kreatywnym?

29.09.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Po książkę " Design tkinking dla edukatorów" zdecydowałam się sięgnąć głównie z racji swojego zawodu. Prosta ale bardzo kreatywna okładka od razu przykuła moją uwagę i pobudziła wyobraźnię. Spodziewałam się, że znajdę w tej publikacji kilka ciekawych wskazówek, które wyzwolą moją kreatywność i pomogą urozmaicić lekcje w szkolnych ławkach i w tym w... {} Recenzja książki Design thinking dla edukatorów

@DieLeseratte@DieLeseratte {}× 5

Moja opinia o książce

Opinie

@DieLeseratte
2021-09-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@autodydaktyczna
2021-09-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@Orestea
2021-09-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“...design thinking jest metodą i procesem rozwiązywania problemów, a jednocześnie ma wiele wspólnego ze sztuką poszukującą różnorodnych narzędzi - rozwijających wielopłaszczyznowo i wielopozio...”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl