Dies irae

Leonid Andriejew
Dies irae
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Dies irae Leonida Andriejewa to "wolna pieśń o groźnych dniach sprawiedliwości i kary", krótki tekst profetyczny złożony z dwóch pieśni. Narrator, Geronimo Pascagna, jest zabójcą, czarnym charakterem, prorokiem i poetą. Opowiada o kataklizmie, który zniszczył mury jego więzienia, jego miasto i prawdopodobnie cały świat. Będąc właściwie wyjątkowym poematem prozą, opowiadanie nadaje się i do wystawienia w teatrze (zaadaptowane w 2011 r. przez francuski teatr osobliwości "Le Cabinet de Curiosités"), i do recytacji, i do zwykłej pasjonującej lektury. Leonid Andriejew (ur. 21.08.1871, zm. 12.09.1919) - wybitny rosyjski pisarz i dramaturg. Jeden z najsławniejszych i najpopularniejszych rosyjskich pisarzy XX wieku. Przez współczesnych uważany za geniusza literackiego, w latach 1898-1919 tworzył arcydzieło po arcydziele i już za życia został w USA uznany za najzdolniejszego, obok Tołstoja, rosyjskiego prozaika. Obecnie znakomita twórczość pisarza zaczyna przeżywać rozkwit, ponieważ obronną ręką przetrwała i zawirowania polityczne, i próbę czasu. Milan Kundera Andriejew, stary przyjaciel, przyjaciel mojego dzieciństwa. Wielki pisarz. Herman Bernstein Leonid Andriejew zmarł z powodu wady serca. Ale duch jego geniuszu jest nieśmiertelny.
Data wydania: 2011-09-02
ISBN: 978-83-272-3254-0, 9788327232540
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Selfpublishing

Autor

Leonid Andriejew Leonid Andriejew
Urodzony w 1871 roku w Federacji Rosyjskiej
rosyjski pisarz, dramaturg, dziennikarz. Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli okresu srebrnego wieku (1893–1921) w literaturze rosyjskiej i prekursora ekspresjonizmu w literaturze rosyjskiej.

Pozostałe książki:

Maryslianka Chrześcijanie Gubernator Czerwony śmiech Królowa pocałunków. Opowiadania o miłości
Wszystkie książki Leonid Andriejew

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Dies irae? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dies irae. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl