Cytaty z książki "Diuna"

Dodaj nowy cytat
Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.
Bogactwo to narzędzie wolności, ale pogoń za nim to droga do niewolnictwa.
Kiedy religia i polityka jadą na tym samym wozie, ci, co powożą, wierzą, że nic nie może im stanąć na drodze. Zaczynają pędzić na łeb na szyję. i nie pamiętają, że pędzącemu na oślep człowiekowi ukazuje się przepaść, kiedy już jest za późno.
Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór.
Blichtr płynie z miasta, mądrość z pustyni
Możliwość zniszczenia czegoś oznacza absolutną nad tym władzę.
Gdyby życzenia były jak ryby, wszyscy stawialiby sieci.
Czym gardzisz? Po tym poznać, kim jesteś naprawdę.
<nav class="pagy-bootstrap-nav pagination" role="navigation" aria-label="pager"><ul class="pagination"><li class="page-item prev disabled"><a href="#" class="page-link">&laquo;</a></li><li class="page-item active"><a href="/ksiazka/diuna-902235/cytaty?strona=1" class="page-link" >1</a></li><li class="page-item"><a href="/ksiazka/diuna-902235/cytaty?strona=2" class="page-link" rel="next" >2</a></li><li class="page-item next"><a href="/ksiazka/diuna-902235/cytaty?strona=2" class="page-link" rel="next" aria-label="next">&raquo;</a></li></ul></nav>
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl