Dlaczego mi nie powiedziałeś?

Anna Ficek
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów
Dlaczego mi nie powiedziałeś?
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów

Opis

Czasem łatwiej jest odejść niż zaufać na nowo

Po śmierci ukochanego taty Majka próbuje ułożyć sobie życie na nowo. Chcąc odciąć się od przeszłości i bolesnych wspomnień, wyjeżdża do swojej babci na wieś. Tuż przed pierwszym dniem szkoły poznaje Aleksandra – zamkniętego w sobie, aroganckiego chłopaka. Mimo trudnego charakteru, Aleks ma w sobie coś, co intryguje dziewczynę i nieustannie ją do niego przyciąga. Wkrótce poznaje jego historię i dowiaduje się, że on również ciężko przeżył stratę najbliższych osób. Mimo targających nią wątpliwości, Majka dzień po dniu próbuje przebić się przez mur, który zbudował wokół siebie Aleksander. Na próżno… Widząc, że jej uczucie pozostaje nieodwzajemnione, decyduje się na kolejną przeprowadzkę. Zraniona i zawiedziona, ignoruje pełne szczerych wyznań listy od Aleksa. A kiedy w końcu otwiera się na nową miłość, przeszłość powraca do niej ze zdwojoną siłą…

Wydanie 1 - Wyd. Novae Res
Data wydania: 2023-06-08
ISBN: 978-83-8313-512-0, 9788383135120
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 318
dodana przez: NovaeRes

Autor

Anna Ficek Magister dziennikarstwa, miłośniczka literatury i pszczelarstwa. Fascynatka polskiej historii. Zakochana w mieście Kraków, choć pragnąca zwiedzić cały świat.

Pozostałe książki:

Dlaczego mi nie powiedziałeś? Obiecaj, że mnie kiedyś odnajdziesz
Wszystkie książki Anna Ficek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dwoje na huśtawce

29.12.2023

@Obrazek „Nie można naprawić kogoś, kto nie chce być naprawiony”. Niemal dwa lata temu przeczytałam debiutancką książkę pani Anny Ficek pt.: „Obiecaj, że mnie kiedyś odnajdziesz”. Była to opowieść o czasach wojny, a więc bardzo emocjonalna z niestandardową fabułą, więc z ciekawością sięgnęłam po jej najnowszą powieść „Dlaczego mi nie powiedzi... Recenzja książki Dlaczego mi nie powiedziałeś?

@Mirka@Mirka × 7

Czy pierwsza miłość może być tą ostatnią?

18.07.2023

„Żałowała, że go poznała, chociaż to dzięki niemu było jej łatwiej każdego ranka wstawać z łóżka." Nie da się żyć bez miłość, ale czy da się żyć, jeśli ta miłość jest jak trujący bluszcz, który oplata nasze serce i nie pozwala złapać swobodnego oddechu? Z tym problemem musiała zmierzyć się Majka. Dziewczyna, która próbuje odciąć się od przeszłośc... Recenzja książki Dlaczego mi nie powiedziałeś?

Recenzja

21.06.2023

To taka historia, która po prologu nie daje o sobie zapomnieć, i czuje się potrzebe poznania wszystkich odpowiedzi na piętrzące się pytania. To historia Majki i Aleksandra. Wzruszająca. Życiowa. Poruszy każde- nawet zimne serce. ❦ Maja po stracie ojca zaczyna od nowa, wyjeżdża do babci na wieś, gdzie poznaje tajemniczego Aleksandra. Chłopak na po... Recenzja książki Dlaczego mi nie powiedziałeś?

8/10

21.06.2023

"Chciała być po prostu wolna i szczęśliwa, a potem pojawił się on. Skradł całe światło, którym oświetlała swoje burze, i wprowadził w jej życie mrok." Maja, mimo młodego wieku, przeżyła w swoim życiu zbyt wiele. Śmierć ukochanego ojca odmieniła ją i jej rodzinę bezpowrotnie, a następstwa tego wydarzenia ukształtowały osobę, którą była pod koniec ... Recenzja książki Dlaczego mi nie powiedziałeś?

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Lettoaletto
2023-06-21
8 /10

"Chciała być po prostu wolna i szczęśliwa, a potem pojawił się on. Skradł całe światło, którym oświetlała swoje burze, i wprowadził w jej życie mrok."

Maja, mimo młodego wieku, przeżyła w swoim życiu zbyt wiele. Śmierć ukochanego ojca odmieniła ją i jej rodzinę bezpowrotnie, a następstwa tego wydarzenia ukształtowały osobę, którą była pod koniec liceum i którą jest teraz.
Wtedy postanowiła zamieszkać z babcią, zmienić otoczenie i cieszyć się spokojem i anonimowością w nowej szkole. To jednak okazało się trudne, kiedy spotkała Olka, Kacpra i Kamilę, a jej życie znowu obrało inny kierunek.

Aleksander również kogoś stracił i od wtedy nie był sobą. Z radosnego chłopaka zmienił się w złośliwego, mrocznego i smutnego osiemnastolatka, który jedyną nadzieję na lepsze życie widzi w powrocie tego, kto odszedł.
Majka wyjątkowo działa mu na nerwy, być może dlatego, że wydaje się być do niego podobna.
Czy to możliwe, że od pierwszego spotkania ich dusze się rozpoznały?
Czy będą mieli w sobie na tyle odwagi, aby zaufać i przekuć negatywne emocje w coś dobrego?🥺

Już na początku poznajemy częściową odpowiedź na to pytanie, gdyż jest to dzień powrotu Majki po latach do domu babci. Szybko możemy wywnioskować, że nie jest to łatwy powrót, a historia, która zostanie nam zaraz przedstawiona, nie będzie historią łatwą.
I rzeczywiście tak jest.

W części pierwszej poznajemy wszystkie jej szczegóły, przeżywając z bohaterką ten trudny czas, ...

| link |
@bookaholic.in.me
2023-07-01
5 /10

Majka ostatni rok liceum spędza pod opieką babci. Poprzednie miesiące nie były dla niej łatwe z uwagi na śmierć ukochanego taty, a z mamą nigdy nie potrafiła znaleźć wspólnego języka. Choć bunt i ucieczka w złe nawyki za nią, to nadal pozostaje dość zamknięta w sobie. W nowym miejscu szybko zaprzyjaźnia się z Kamilą, szaloną sąsiadką babci, ale też zwraca uwagę na chłopaka, który zwiastuje jedynie kłopoty.

Aleksander jest miejscowym bad-boyem. Nie stroni od alkoholu, narkotyków i dziewczyn, jest tajemniczy i nikomu się nie zwierza. Kiedyś taki nie był, miał plany i marzenia, lecz sytuacja domowa sprawiła, że diametralnie się zmienił. Jedynym jego przyjacielem jest Kacper, choć i z nim łączą go wzloty i upadki. Olek to chodząca katastrofa dla każdego w jego otoczeniu i zdaje się, że nikt nie ma szansy, aby go uratować przed samym sobą.
„Dlaczego mi nie powiedziałeś” to książka, która chodziła za mną od dłuższego czasu z uwagi na bardzo pozytywne opinie o niej. I faktycznie, fabuła jest wymyślona świetnie, poruszająco, a całokształt książki daje do myślenia. Autorka ukazuje jak ważnym jest, by cieszyć się tym, co mamy, by nie odkładać niczego na później, by działać tak, aby niczego finalnie nie żałować. Kreuje życiowe historie postaci, także tych pobocznych ukazujące ból po stracie, wpadanie w nałogi, błędne decyzje i problemy psychiczne. Jednak ta pozycja mnie nie zachwyciła, bo pomysł i trudne tematy to nie wszystko, aby książka była d...

| link |
@z_ksiazka_w_plecaku
2023-06-17
10 /10

Ostatnio szukałam książki, która wywoła u mnie łzy. Szukałam i szukałam. No i znalazłam „Dlaczego mi nie powiedziałeś”. Jest to pełna bólu i cierpienia książka o dwójce młodych ludzi, którzy już swoje przeszli w życiu. Jest to opowieść smutna, wzruszająca i wyciskająca łzy. Jest to historia dwójki zranionych dusz, które szukają szczęścia i miłości. Jest to historia o zawiedzonym zaufaniu, które ciężko później odbudować.

Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony, gdy przeczytałam, że główna bohaterka straciła tatę i postanawia przeprowadzić się na wieś, by zapomnieć o przeszłości. Pewnego dnia poznaje Aleksandra. Chłopaka, który jest arogancki i zamknięty w sobie. Raczej nie przyciąga do siebie swoją postawą. Majka pomimo wszystko chce go poznać bliżej. Ale czy Olek tego chce? Czy między nimi zaiskrzy? Czy Majce uda się przebić mur, który w około siebie zbudował Aleks? Przeczytajcie książkę, a dowiecie się sami.

Książę czyta się bardzo szybko i to nie ze względu na jej gabaryty, ale ze względu na niezwykle lekkie pióro autorki ora ze względu na emocje jakich dostarcza opisana w niej historia. Nie mogłam odłożyć jej nawet na chwilę. Cały czas myślałam o głównych bohaterach i ich losie. I nie przestałam również o nich myśleć jak już skończyłam czytać.

Jest to historia, o której na pewno szybko nie zapomina się. Możliwe, że czytając ją uronicie jak ja niejedna łzę, możliwie, że złamie Wam serce. I jeśli te...

| link |
@paulaczyta
2023-06-26
7 /10
Przeczytane

Czasem łatwiej jest odejść niż zaufać na nowo

Majka wiele przeszła, ciężko jej było poradzić sobie po śmierci ojca, a bolesne wspomnienia wszędzie dookoła niej nie pomagały w tym za bardzo. Dlatego wyjechała do babci. Aby nabrać trochę dystansu, ale pozbyć tej z bliskimi którzy jej jeszcze zostali.

Tak zaczyna swoją nową przygodę, w której dużą rolę odgrywa Aleksander. Zamknięty w sobie i trochę arogancki chłopak, którego poznała przed pierwszym dniem szkoły, ma w sobie coś, co nie pozwala jej o nim zapomnieć.

Okazuje się, że coś ich łączy – strata i ból. Czy przechodząc go samo, mogą się do siebie zbliżyć i nawzajem uleczyć rany? Majka zdecydowanie postanawia dać temu szansę i spróbować.

Jak długo jednak można walczyć o kogoś, kto tego nie chce? I co kiedy odwaga, albo wyznanie uczuć nadejdą za późno.
Kiedy ona się starała, on milczał, a kiedy wyjechała, wyznał wszystko.

Dość obszerna akcja, przeprowadzki, straty, uczucia, miłości. Trochę przewidywalna j taka zwyczajna, jednak też bardzo emocjonalna. Zarówno pod względem starty bliskich, jak i miłosnych rozczarowań. Lekka lektura na jeden wieczór.

| link |
@marta.boniecka
2024-04-01
7 /10
Przeczytane
@Pablo_ijego_niewolnik
@Pablo_ijego_niewolnik
2024-01-22
6 /10
Przeczytane
@Mirka
2023-12-29
8 /10
Przeczytane
KA
@Kathnette
2023-09-20
6 /10
Przeczytane
@kubera_anna
2023-08-18
10 /10
@paulinkusia1991
2023-08-06
10 /10
@akwasniowska808
@akwasniowska808
2023-07-13
8 /10
@angela_czyta_
2023-07-03
8 /10
Przeczytane
@zaczytana_mama_dwojki
2023-07-02
7 /10
Przeczytane Przeczytane w 2023
@beata.stefanek
2023-06-29
8 /10
Przeczytane
@sija002
2023-06-28
8 /10
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

Nie można naprawić kogoś, kto nie chce być naprawiony.
Żałobę zawsze widać. Jest jak gwiazdy świecące na czarnym niebie. Kto by je przeoczył.
Nieświadomość zabija szybciej niż wiedza.
Czasami wystarczy tylko cisza i obecność bliskiej osoby, tak jakby taka kombinacja odganiała wszystkie najgorsze sny.
(...) ludzie często zwlekają z przeprosinami, bo boją się odrzucenia i utraty bliskiej im osoby. Przecież to głupie. Gdy tego nie robią, i tak ją tracą. Dlatego warto próbować.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl