Dobre matki

Alex Perry
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Dobre matki
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Ta książka miała nie powstać. Przedstawieni w niej ludzie ukrywają się lub nie żyją. Autor również usłyszał groźby pod swoim adresem. Mafia kalabryjska to dzisiaj najpotężniejszy syndykat zbrodni na świecie. Znana jako 'ndrangheta, działa w 120 krajach, zarządza bilionami euro, piorąc brudne pieniądze dla cosa nostry, camorry, kolumbijskich karteli i rosyjskiej mafii. Kontroluje 80% rynku twardych narkotyków w Europie. Wpływa też na sytuację polityczną na świecie – szantażowała rządy Tajlandii i Indonezji. Prawdopodobnie to ona stała za śmiercią dziennikarza Jána Kuciaka i wywołała kryzys polityczny na Słowacji. Członków mafii kalabryjskiej łączą relacje rodzinne, a organizacji nie da się opuścić. Nawet jeśli jesteś tylko córką lub żoną. Jeśli odchodzisz, znikasz na zawsze. A jeśli chcesz innego życia dla swoich dzieci, musisz mieć odwagę, aby przeciwstawić się rodzinie, która ci tego nie wybaczy. Która nie będzie mieć problemu z tym, żeby zabić twoją córkę. Nie zawaha się rozpuścić twoich kości w kwasie solnym. Trzy dobre matki znalazły w sobie siłę, aby podjąć największe ryzyko – zdradzić swoich ojców i mężów, żeby ocalić synów i córki. Oto wstrząsające kulisy największej wojny, jaką kobiety wypowiedziały włoskiej mafii w XXI wieku.
Data wydania: 2018-09-19
ISBN: 978-83-240-3762-9, 9788324037629
Wydawnictwo: Znak
Stron: 376

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Faktycznie dobre matki?

11.04.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Ciężko oprzeć się wrażeniu, że o mafii wiemy już sporo, bo przecież motyw ten przewijał się w niejednej książce czy produkcji filmowej. Sama chętnie sięgam po pozycje związane z tą tematyką, bo gdzieś tam w środku nie daje mi o niej zapomnieć zwykła ludzka ciekawość. W każdej z tych historii ze szklanego ekranu spoglądają na nas przystojni, szarma... {} Recenzja książki Dobre matki

Dobre matki

11.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Dobre matki” to reportaż o trzech kobietach, które podjęły ryzyko i przeciwstawiły się najpotężniejszej organizacji przestępczej we Włoszech. ‚Ndrangheta to włoska mafia wywodząca się z Kalabrii. Przyjmowani są do niej jedynie członkowie rodzin, co sprawia, że więzi między nimi są o wiele mocniejsze niż w innych organizacjach. Zdrada wobec mafii,... {} Recenzja książki Dobre matki

Moja opinia o książce

Opinie

@Anna30
2019-03-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Ryzyko, odwaga, walka właściwie o każdy dzień to są cechy łączące losy głównych bohaterek powieści autorstwa Alex Perry książki pt. '' Dobre matki. Prawdziwa historia kobiet, które przeciwstawiły się najpotężniejszej mafii świata''.

Życie w niepewności oparte jest na prawdziwych faktach, które stały się dla wielu kobiet codzienną udręką, a z drugiej strony sprawiały ból dzieciom, z którymi wspólnie przeżywały dalszy jego ciąg.

Przeczytanie pierwszego rozdziału powoduje to, że po głębszym zapoznaniu się z nim wywołuje skrajne i przy tym smutne odczucia.

Niby wszystko wygląda zewnątrz pięknie, ładnie, panuje miłość, a na koniec wspólna ucieczka będąca innym obiecanym lepszym życiem związana z poprawą dalszego jego etapu, a potem pozostaje w sercu ból i cierpienie po stracie ukochanej osoby.

Pozostaje zadać sobie jedno podstawowe pytanie:

Czy główna bohaterka I rozdziału jest w stanie wybaczyć oprawcy, który pozbawił życia jej mamy, z którą przeżyła w dzieciństwie wiele chwil pełnych ciepła, miłości, zaznała głód i cierpienie.

Zawartą w książce wiedzę na temat cierpienia i przeżyć matek autor czerpał na podstawie zgromadzonych informacji z przeprowadzonych wywiadów z uczestnikami tychże wydarzeń oraz na gromadzeniu i analizowaniu dokumentów- map, artykułów prasowych związanymi z tymi nieszczęsnymi wydarzeniami, które nie powinny się zdarzyć.

Świat mafii, na tle cierpienia, bólu pośród niepewnych losów bohaterów autor...

{}× 3 | Komentarze (2) | link |
@ksiazkosztuka
2020-04-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@karsob85
2020-03-26
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@kraszynkaa
2019-11-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Dobre matki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl