Dolny Śląsk. Kraina zamków, katedr i wulkanów

Marek Perzyński
Książka Dolny Śląsk. Kraina zamków, katedr i wulkanów
Książka Dolny Śląsk. Kraina zamków, katedr i wulkanów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wulkany na Dolnym Śląsku? Jak najbardziej, tyle że wygasłe. Ale dzięki temu można zajrzeć nawet do ich wnętrza. Dolnośląskie góry kryją prawdziwe skarby - złoto, szafiry, wspaniale mieniące się agaty, kryształy górskie, nefryty. Istne eldorado. W tej złotej krainie są jednak też skarby innego rodzaju - architektury. Choćby pocysterskie opactwa. Cystersi zostawili po sobie tak wspaniałe budowle, że rzucają na kolana. Ogromne, pełne przepychu, które właściwie oceni tylko ten, kto zna choć trochę kod sztuki. Ten przewodnik, mamy nadzieję, choć trochę tę tajemnicę przybliża. To kolejna publikacja Marka Perzyńskiego o dziejach Dolnego Śląska. Napisana przystępnie, że swadą, prowadzi do miejsc, o istnieniu których nie ma pojęcia nawet wielu przewodników.  
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-921271-6-1, 9788392127161
Wydawnictwo: Wrocławski Dom Wydawniczy
Cykl: Przewodnik dla dociekliwych, tom 1
Stron: 302

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dolny Śląsk. Kraina zamków, katedr i wulkanów aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dolny Śląsk. Kraina zamków, katedr i wulkanów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}