Donnegan

Max Brand ...
Donnegan
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Max Brand to jeden z wielu pseudonimów literackich Fredericka Fausta (1892-1944), znanego i cenionego autora amerykańskiej literatury popularnej w pierwszej połowie XX wieku, głównie westernów, twórcy tak znanych postaci, jak na przykład doktor Kildare, bohater kilku seriali lekarskich. Zginął we Włoszech, gdzie odbywał spotkania autorskie z żołnierzami amerykańskimi.
„Donnegan” to zaliczana do najlepszych powieść Maksa Branda, będąca ciekawym rozwinięciem jednego z głównych motywów westernów o tajemniczym przybyszu znikąd. Takim bohaterem jest tytułowy Donnegan, potrafiący znakomicie walczyć, o którym nic nie wiadomo, pomimo otaczającej go w pewnych kręgach sławy. Poszukując w celach zemsty od wielu lat człowieka, o którym niemal nic nie wie, przypadkowo trafia do samotnego, bogatego ongiś domostwa na Dzikim Zachodzie, gdzie zakochuje się w pięknej Lou Macon i z tego powodu przyjmuje zlecenie jej ojca. Jako opiekun dziewczyny przybywa wraz z nią do osady poszukiwaczy złota gdzieś na Dzikim Zachodzie Stanów Zjednoczonych, w którym w pełni wykazuje wszystkie swoje umiejętności, zarówno w odbywaniu walk, jak i knucia intryg, co prowadzi do intrygującego finału. Czy Donnegan dokona swej zemsty, czy jego miłość zostanie odwzajemniona, czy skończy on ze swoim dotychczasowym życiem? Odpowiedzi na wszystkie te pytanie znajdą swe odpowiedzi po wciągającej opowieści z wieloma nieoczekiwanymi zwrotami akcji.


17 kart tablicowych kolorowych
Data wydania: 2022
ISBN: 978-83-66980-02-0, 9788366980020
Wydawnictwo: Jamakasz
Seria: Biblioteka Andrzeja - Szlakiem Przygody
Stron: 316
dodana przez: AnotherOne

Autor

Max Brand
Urodzony 29 maja 1892 roku
Max Brand (prawdziwe nazwisko Frederick Schiller Faust, używał też pseudonimów George Owen Baxter, George Evans, David Manning, John Frederick, Peter Morland, George Challis, Evan Evans, Frederick Frost) - amerykański pisarz i dziennikarz, twórca gł...

Pozostałe książki:

Drewniana broń Biały Wilk Droga do San Triste Biały brat Dolina szczęścia Głos krwi Pokusa Siódmy człowiek Tajemniczy szept Tajemniczy znak Tajemniczy znak, t. 1-2 Alcatraz Córka Dana Donnegan Nieposkromieni Nocny jeździec Pogromca Złodziejski klan ; Ryzykant Złoto rewolwerowca
Wszystkie książki Max Brand

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Donnegan? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Donnegan. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl