Droga życia

Agata Awlam
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Droga życia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Wzruszająca opowieść o miłości, wierze i sile wybaczania.
Życie Katherine nigdy nie było usłane różami. Zaraz po narodzinach została odebrana matce i oddana na wychowanie obcej rodzinie. Nieświadoma swoich prawdziwych korzeni, dziewczyna powoli wkracza w dorosłość, rozpoczyna studia i znajduje pierwszą pracę. Zrządzenie losu sprawia, że wkrótce pozna swoją rodzoną matkę, a także mężczyznę, z którym będzie mogła stworzyć dom, o jakim zawsze marzyła. Katherine ma nadzieję, że oto rozpoczyna się nowy, najszczęśliwszy rozdział w jej życiu, ale Bóg ma wobec niej inne plany...
Powieść Agaty Awlam to nie tylko poruszająca historia o miłości, która może odmienić nasze życie, ale również przewodnik w trudnej podróży nazywanej życiem. Przewodnik, który daje nadzieję, koi zszargane trudną codziennością nerwy i pobudza do zmian.
Data wydania: 2020-09-28
ISBN: 978-83-8147-792-5, 9788381477925
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 360
dodana przez: NovaeRes

Autor

Agata Awlam
Urodzona w 1994 roku w Polsce
Agata Awlam w wieku 17 lat zaczęła przelewać swoje myśli na papier. Początkowo pisała do szuflady, jednak pozytywne komentarze osób, które zaczęły czytać jej opowieści, obudziły w niej marzenie o publikowaniu książek. Jak twierdzi, talent otrzymała ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Droga życia

{} WYBÓR REDAKCJI
28.11.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Droga życia" to debiutancka powieść Pani Agaty Awlam, która jak zapowiada okładka będzie "wzruszającą opowieścią o miłości, wierze i sile wybaczenia". I choć brutalnie to zabrzmi, ale gdybym wiedziała od początku, że patronem tej książki jest katolickie czasopismo ewangelizacyjne "Miłujcie się" to nie podjęłabym się jej recenzji. I nie chodzi tut... {} Recenzja książki Droga życia

@BookMolik@BookMolik {}× 6

Droga życia

25.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Wiecie doskonale, że uwielbiam debiuty. Z przyjemnością sięgnęłam po książkę Agaty Awlam Droga życia, bo już okładka przyciąga niesamowicie wzrok, a i opis zapowiada interesującą lekturę. To miała być wzruszająca opowieść o miłości, wierze i sile wybaczania. Wiary tutaj jest dużo i nie jest to absolutnie zarzut, bo człowiek jest już tak skonstruow... {} Recenzja książki Droga życia

@rudemysli71@rudemysli71 {}× 4

Droga życia

19.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Droga życia” to debiut literacki pani Agaty Awlam. Czy książka mi się podobała? Może zacznę od tego, że nie jest to łatwa lektura. I liczę się z tym, że może mieć tak samo dużo przeciwników jak i zwolenników. Książka bardzo dużo nawiązuje do Boga i do wiary. Mnie osobiście fabuła zawarta w książce zainteresowała i wciągnęła do tego stopnia, że... {} Recenzja książki Droga życia

@monika8905@monika8905 {}× 2

Życie to skomplikowana sprawa

21.10.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Katherine, bohaterka powieści, wszystkie swoje troski i zmartwienia powierza Bogu. Wydaje się, że jej życie jest proste i spokojne. Niestety nie omijają jej problemy. Dziewczyna dobrze się uczy, ma kochających rodziców i siostry. Poznaje Bartka, zakochuje się w nim z wzajemnością. Kończy szkołę i jedzie na wymarzone studia do Wrocławia. Katherine... {} Recenzja książki Droga życia

Moja opinia o książce

Opinie

@przyrodazksiazka
2020-11-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Już dawno nie czytałam tak bardzo wzruszającej książki. Nie ukrywam, że w pewnych momentach po prostu płakałam, bo bardzo przeżywałam niesprawiedliwości los. Choć pewnie główna bohaterka by się ze mną nie zgodziła. Uważałaby, że wszystko co nas spotyka jest wolą Bożą. I może ma rację. Ja też wierzę, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Sama modlę się co wieczór o zdrowie dla wszystkich ludzi na świecie bez różnicy, czy ich znam, czy nie znam, spotkałam, czy nie spotkałam i czy kiedykolwiek ich poznam, czy nie.
Trzeba tu podkreślić, że powieść jest bardzo religijna. Mi to bardzo odpowiadało, gdyż słowa kapłana i samej Kateriny przemawiały wprost do mojego serca. Nie da się koło tej książki przejść obojętnie. Zawładnie ona waszą duszą i ciałem. Pokochacie pozytywnych bohaterów, a negatywni dadzą wam dużo do myślenia.
Autorka porusza tutaj kwestię adopcji, ale też i przedwcześnie zmarłych dzieci, czy rodziców. Pokazuje, że bezpłodność nie musi być dla nas końcem świata. Jest tyle dzieci, które czekają na naszą miłość, a bez wątpienia każde dziecko zasługuje na to by je kochać.
Najbardziej urzekła mnie tu decyzja pewnej kobiety, która wolała poświęcić swoje życie, by tylko ratować nienarodzone jeszcze dziecko. Podziwiam ją za to i zdałam sobie jednocześnie sprawę, że chyba postąpiłabym tak samo. Dzieci są dla mnie wszystkim i dzięki tej powieści mogłam się przekonać, że nie tylko ja tak myślę.
Kolejną rzeczą, która bardzo mi tu odpowiadała był fakt, że w ksią...

{} | link |
@zaczytana.optymistka
2020-10-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Ostatnio miałam okazję przeczytać wzruszającą opowieść o miłości, wierze i sile wybaczania autorstwa Agaty Awlam pt. "Droga życia".

Już teraz chciałabym podziękować wydawnictwu Novae Res za możliwość zrecenzowania tej wspaniałej książki.

Myślę, że każdy z Was powinien przeczytać tę historię (bądź podobną) i na chwilę się zatrzymać by przemyśleć niektóre aspekty w swoim życiu. Historia z tej książki głęboko siedzi w mojej głowie i długo tam zostanie.

Jest to opowieść o Katherine - dziewczynie, która tuż po urodzeniu zostaje oddana przez swoją matkę do innej rodziny (tak, żeby nikt się nie dowiedział...)

Los tak chciał, że młodemu małżeństwu, w szpitalu podczas porodu, umiera córka... Ojciec dziecka dostaje od lekarza propozycję zamiany zmarłej córeczki na małą Katherine... Karol się zgadza. Jego żona ma nic o tym nie wiedzieć.
Wszyscy szczęśliwie wracają do domu.

Prawda wychodzi na jaw, kiedy dziewczyna rozpoczyna studia we Wrocławiu. Tam poznaje Renatę, która jak się później okazuje jest jej biologiczną matką. Katherine we Wrocławiu nie znalazła tylko swojej mamy, ale także chłopaka, który skradł jej serce.

Gdy czytałam tę książkę myślałam, że koniec będzie dla mnie oczywisty, ale znacząco się pomyliłam!

Zrobiło mi się bardzo przykro, aczkolwiek wiem, że takie sytuacje mają miejsce. Tym bardziej podziwiam główną bohaterkę za silną wiarę, miłość do Boga i drugiego człowieka.

To co spotykało ją na ...

{} | link |
@BookMolik
2020-11-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 2 /10
Przeczytane
@rudemysli71
2020-10-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane
DA
2020-10-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
@monika8905
2020-10-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Droga życia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl