Drogi Pana i Jego ludu. Część 1b. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną

Hieronim Stanisław Kreis OSB
Drogi Pana i Jego ludu. Część 1b. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Mamy za sobą materiały pomocnicze do głównych części rekolekcji obejmujących cały rok liturgiczny. Chcę jednak uzupełnić część pierwszą, stąd numeracja (1 b), która podpowiada miejsce tomiku w całości. Uzupełnienie obejmie jedną uroczystość i kilka świąt (styczeń–luty); po nich nastąpią niedziele zwykłe od drugiej do ósmej, zatem część okresu zwykłego po Chrzcie Pańskim do rozpoczęcia Wielkiego Postu. Nasze shippo (na okładce i na drugiej stronie) ma zachowaną taką samą pozycję, jak w części pierwszej, natomiast oczyszczone zostały przegrody na obwodzie i pozostał pusty trzymacz. Obraz pusty? Może pełne otwarcie? Gdy szklanka jest napełniona, jej zawartość można wypić, trochę upić i resztę rozcieńczyć wodą, można wszystko wylać, wypłukać, może nawet szklankę wyparzyć, jeśli ma być do niej wlane coś zupełnie innego. Jakkolwiek lubimy naczynia napełnione, potrafi my także docenić puste i czyste, gotowe do przyjęcia tego, czym chcemy je wypełnić. W tej części okresu zwykłego dzieje się dużo nowego. Do drugiego lutego śpiewa się kolędy, ale w liturgii i jej czytaniach Jezus jest już dorosłym mężczyzną; po chrzcie i kuszeniu na pustyni rozpoczyna działalność publiczną i będzie spotykał się z ludźmi, którzy mają już po swojemu ustawione życie (część przegród czy naczyń wypełnionych), a On będzie im proponował dość gruntowną korektę dalszej życiowej drogi. Być może znajdziemy tu obraz doświadczanych przez nas samych sytuacji, dlatego uważam, że zatrzymanie się przy tym krótkim okresie może nam rzucić potrzebne światło. Zatem w drogę. Jeszcze tylko plan pierwszego etapu. Całość rekolekcji stanowi pięć jednostek, zsynchronizowanych z biegiem roku liturgicznego. 1. Wprowadzenie, Adwent – Objawienie Pańskie (tomik 1a; czas realizacji jednostki: koniec października/listopad); 2. Chrzest Pański, Wielki Post – Wielki Tydzień (czas realizacji jednostki: koniec stycznia/luty); 3. Oktawa Wielkanocy – Pięćdziesiątnica (czas realizacji jednostki: po oktawie); 4. Trójcy Przenajświętszej – koniec sierpnia (czas realizacji jednostki: lipiec); 5. Wrzesień – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (czas realizacji jednostki: wrzesień).
ISBN: 978-83-7354-701-8, 9788373547018
Wydawnictwo: Benedyktynów - Tyniec

Autor

Hieronim Stanisław Kreis OSB Hieronim Stanisław Kreis OSB Hieronim St. Kreis OSB - profes tyniecki od roku 1983. Studiował teologię w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie; święcenia kapłańskie przyjął w roku 1989. Od roku 1990 pracuje nad zastosowaniem ikebany w liturgii. W latach 1990–2005 realizow...

Pozostałe książki:

Co się stało Drogi Pana i Jego ludu. Część 4. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną Drogi Pana i Jego ludu. Część 2. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną Drogi Pana i Jego ludu. Część 3. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną Drogi Pana i Jego ludu. Część 1a. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną
Wszystkie książki Hieronim Stanisław Kreis OSB

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Drogi Pana i Jego ludu. Część 1b. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Drogi Pana i Jego ludu. Część 1b. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl