Drogi Pana i Jego ludu. Część 4. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną

Hieronim Stanisław Kreis OSB
Drogi Pana i Jego ludu. Część 4. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Okres wiosenny, ze względu na ruchomość Wielkanocy, ma dość duże przesunięcia w kalendarzu liturgicznym. W części trzeciej udało się nam zasygnalizować – przed Wielkim Tygodniem – uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca), którą przesuwa czasem niedziela Wielkiego Postu albo Triduum Paschalne. Opuściliśmy uroczystość świętego Józefa, oblubieńca Maryi (19 marca). Przesunięcia ciągną się czasem do czerwca i Niedziele Wielkanocne w pobliże własnych dat przesuwają uroczystości (np. świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, jednego z głównych Patronów Polski – 23 kwietnia) czy święta: świętego Marka Ewangelisty (25 kwietnia), Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (31 maja). Po uroczystości Zesłania Ducha Świętego blisko siebie występują uroczystości i święta, którymi otwieramy tę część naszych rozważań rekolekcyjnych, zaczynając od uroczystości Przenajświętszej Trójcy i kończąc na uroczystości świętych Apostołów Piotra i Pawła (29 czerwca). Następnie wrócimy do całego bloku niedziel zwykłych (9–22 niedziela), aby zamknąć rozważania drugą klamrą uroczystości i świąt od lipca do końca sierpnia. Taki plan uporządkowania materiału wydaje się najbardziej praktyczny. Podobnie jak we wcześniejszych częściach, objętość materiału znacznie przekracza wąskie ramy czasowe, przeznaczone na weekendowe rekolekcje w Tyńcu. Dzięki temu jednak można wybrać część tematów na czas konferencji, pozostałe zostawiając do osobistej lektury już po powrocie do domu. Całość rekolekcji stanowi pięć jednostek, zsynchronizowanych z biegiem roku liturgicznego. 1. Wprowadzenie, Adwent – Objawienie Pańskie (tomik 1a; czas realizacji jednostki: koniec października/listopad); 2. Chrzest Pański, Wielki Post – Wielki Tydzień (czas realizacji jednostki: koniec stycznia/luty); 3. Oktawa Wielkanocy – Pięćdziesiątnica (czas realizacji jednostki: po oktawie); 4. Trójcy Przenajświętszej – koniec sierpnia (czas realizacji jednostki: lipiec); 5. Wrzesień – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (czas realizacji jednostki: wrzesień).
ISBN: 978-83-7354-669-1, 9788373546691
Wydawnictwo: Benedyktynów - Tyniec (wydawnictwo)

Autor

Hieronim Stanisław Kreis OSB Hieronim Stanisław Kreis OSB Hieronim St. Kreis OSB - profes tyniecki od roku 1983. Studiował teologię w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie; święcenia kapłańskie przyjął w roku 1989. Od roku 1990 pracuje nad zastosowaniem ikebany w liturgii. W latach 1990–2005 realizow...

Pozostałe książki:

Co się stało Drogi Pana i Jego ludu. Część 1a. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną Drogi Pana i Jego ludu. Część 1b. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną Drogi Pana i Jego ludu. Część 2. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną Drogi Pana i Jego ludu. Część 3. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną Drogi Pana i Jego ludu. Część 4. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną Drogi Pana i Jego ludu. Część 5. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną Ostmitteleuropa im 14.-17. Jahrhundert - eine Region oder Region der Regionen? Stosunki międzywyznaniowe w Europie Środkowej i Wschodniej w XIV-XVII wieku Życie w milczeniu
Wszystkie książki Hieronim Stanisław Kreis OSB

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Drogi Pana i Jego ludu. Część 4. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Drogi Pana i Jego ludu. Część 4. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl