Drogi Pana i Jego ludu. Część 5. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną

Hieronim Stanisław Kreis OSB
Drogi Pana i Jego ludu. Część 5. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przed nami ostatnia część roku liturgicznego. Otworzą ją święta i uroczystości od września do listopada. Jak poprzednio, wymienione zostaną wszystkie, według kalendarza archidiecezji krakowskiej, choć tylko część z nich znajdzie większy ślad w naszych rozważaniach. Do nich dołączą dwa wspomnienia maryjne (15.09. i 07.10.) oraz Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (02.11.). Po nich nastąpią niedziele zwykłe od dwudziestej trzeciej do trzydziestej czwartej, dzięki czemu ukaże się też cel całego roku – doprowadzenie wiernych do Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Nasze shippo (na okładce i na drugiej stronie) ma zapewne dość zaskakujący kształt. Aby go zrozumieć, warto przeglądnąć okładki poszczególnych części. Zmiany pozycji, wypełnienia pól, sygnalizują różne możliwości. Najdokładniejszym naprowadzeniem jest jednak powrót do Drogi Pana..., cz. 2., na stronę 40, z rysunkiem dwóch krzyży nałożonych na studium postaci człowieka. Aby uzyskać taki rysunek, trzeba postawić jedno shippo na drugim i skrzyżować je ze sobą. Całość rekolekcji stanowi pięć jednostek, zsynchronizowanych z biegiem roku liturgicznego. 1. Wprowadzenie, Adwent – Objawienie Pańskie (tomik 1a; czas realizacji jednostki: koniec października/listopad); 2. Chrzest Pański, Wielki Post – Wielki Tydzień (czas realizacji jednostki: koniec stycznia/luty); 3. Oktawa Wielkanocy – Pięćdziesiątnica (czas realizacji jednostki: po oktawie); 4. Trójcy Przenajświętszej – koniec sierpnia (czas realizacji jednostki: lipiec); 5. Wrzesień – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (czas realizacji jednostki: wrzesień).
ISBN: 978-83-7354-670-7, 9788373546707
Wydawnictwo: Benedyktynów - Tyniec

Autor

Hieronim Stanisław Kreis OSB Hieronim Stanisław Kreis OSB Hieronim St. Kreis OSB - profes tyniecki od roku 1983. Studiował teologię w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie; święcenia kapłańskie przyjął w roku 1989. Od roku 1990 pracuje nad zastosowaniem ikebany w liturgii. W latach 1990–2005 realizow...

Pozostałe książki:

Co się stało Drogi Pana i Jego ludu. Część 1b. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną Drogi Pana i Jego ludu. Część 2. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną Drogi Pana i Jego ludu. Część 3. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną Drogi Pana i Jego ludu. Część 1a. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną
Wszystkie książki Hieronim Stanisław Kreis OSB

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Drogi Pana i Jego ludu. Część 5. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Drogi Pana i Jego ludu. Część 5. Rekolekcje weekendowe z tyniecką ikebaną. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl