Duch demokratycznego kapitalizmu

Michael Novak
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Duch demokratycznego kapitalizmu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Duch demokratycznego kapitalizmu, najbardziej znana z książek Michaela Novaka, napisana w 1981 roku, swoje pierwsze zagraniczne wydanie miała w Polsce w 1986 roku (niezależna Biblioteka Polityki Polskiej w Krakowie). Novak podejmuje w niej próbę zdefiniowania systemu nazywanego kapitalizmem demokratycznym, odnalezienia i ponownego sformułowania jego ideowej tradycji i tożsamości. Rezygnuje z rozpatrywania kapitalizmu wyłącznie na płaszczyźnie ekonomicznej. Swą analizę opiera na trzech niezależnych od siebie, lecz wzajemnie się dopełniających sferach życia społecznego: ekonomicznej, politycznej i kulturalnej. Sprzeciwia się oddzielaniu życia gospodarczego od polityki i kultury W poszukiwaniu kulturowego wymiaru kapitalizmu sięga do tradycji judeochrześcijańskiej. Dowodzi, że między nauczaniem społecznym Kościoła katolickiego a systemem rynku i wolnej konkurencji nie ma doktrynalnych sprzeczności.
Data wydania: 2001
ISBN: 978-83-7033-357-7, 9788370333577
Wydawnictwo: W Drodze

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Duch demokratycznego kapitalizmu aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@columbus
2008-11-08
10 /10
Przeczytane

Historyk Paul Johnson napisał, że Michael Novak jest pierwszym po Adamie Smithie autorem odpowiedzialnym za MORALNĄ rehabilitację kapitalizmu. Ta książka jest najznamienitszym dowodem na to, jak bardzo praktyka kapitalizmu winna wiązać się z moralnym i kulturowym aspektem życia publicznego.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Duch demokratycznego kapitalizmu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl