Dwory i pałace wiejskie w Wielkopolsce

Piotr Libicki, Marcin Libicki
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Dwory i pałace wiejskie w Wielkopolsce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Dwory i pałace wiejskie w Wielkopolsce to poprawiona, uzupełniona i zaktualizowana wersja bestsellerowego przewodnika Marcina Libickiego, który ukazał się pod takim samym tytułem w 1996 roku. Uznawana niemal za klasyczną pozycję poświęconą dawnym rezydencjom ziemiańskim w Wielkopolsce pojawia się w nowej szacie graficznej, poszerzona o opis nowych obiektów. Książka traktuje o niemal wszystkich zachowanych do naszych czasów dworach i pałacach wiejskich z terenu historycznej Wielkopolski, w sumie o 925 rezydencjach. Każdy obiekt opisany i wzbogacony o historię miejscowości ilustruje zdjęcie. Marcin Libicki, ur. 1939, historyk sztuki, polityk - poseł I, III i IV kadencji Sejmu RP i wiceprzewodniczący polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy - kawaler maltański, autor przewodnika Poznań. Piotr Libicki, ur. 1973, historyk sztuki, członek Grupy Architektonicznej \"Ermellino\", autor zdjęć do przewodników Marcina Libickiego Dwory i pałace wiejskie w Wielkopolsce oraz Poznań, współautor telewizyjnego cyklu Dwór życiem malowany oraz Wielkopolska na niedzielę, współpracownik pisma \"Christianitas\", autor przewodnika WIELKOPOLSKA. 21 JEDNODNIOWYCH WYCIECZEK.
Data wydania: 2013-05-29
ISBN: 978-83-7301-243-1, 9788373012431
Wydawnictwo: Rebis
Seria: Dwory i pałace wiejskie
Stron: 520

Autor

Piotr Libicki Piotr Libicki Historyk sztuki, członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki, autor książki Wielkopolska. 21 jednodniowych wycieczek oraz współautor książki Dwory i pałace wiejskie w Wielkopolsce. Współpracownik Telewizji Polskiej w Poznaniu, współautor cyklów telewiz...

Pozostałe książki:

Dwory i pałace wiejskie na Mazowszu Wielkopolska : 21 jednodniowych wycieczek Spacerownik Wielkopolski Dwory i pałace wiejskie w Małopolsce i na Podkarpaciu
Wszystkie książki Piotr Libicki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Dwory i pałace wiejskie w Wielkopolsce aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Da-Nutka
2009-09-28
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Świetnie opracowany album o naprawdę pięknych budowlach

{} | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Dwory i pałace wiejskie w Wielkopolsce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl