Dzicy detektywi

Roberto Bolaño
4.3 /10
Ocena 4.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Dzicy detektywi
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4.3 /10
Ocena 4.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

- jedna z najgłośniejszych książek Bolańo, autora, który dopiero po śmierci odniósł sukces literacki i komercyjny na całym świecie - w wydawnictwie MUZA dotychczas ukazały się: Gwiazda daleka, Monsieur Pain, Chilijski nokturn - najwybitniejsza powieść latynoamerykańska ostatnich dwóch dekad - najlepsza książka literacka 2008 roku w Stanach Zjednoczonych Opowieść o poetach, poezji i podrózach. Być może to powieść o wszystkim, bo jeśli powstają jeszcze powieści totalne – to ta nią właśnie jest. Ulises Lima i Arturo Belano, dwóch poetów mieszkających w mieście Meksyk, poszukuje śladów mitycznej, acz zapomnianej poetki Cesarei Tinajero. Poszukiwania te zawioda ich do zaułków meksykańskiej stolicy, na pustynie stanu Sonora, do Hiszpanii, Francji i Izreala. Przez ich losy – relacjonowane przez przypadkowych świadków, fragmentaryczne, niepewne, nie zawsze wiarygodne, czasem trącące legendą – przewijają się dziesiątki postaci: barwnych, szalonych, zwykłych - przeróżnych. To wielka powieść o życiu i literaturze.
Data wydania: 2010-04-21
ISBN: 978-83-7495-796-0, 9788374957960
Wydawnictwo: Muza
Stron: 400

Autor

Roberto Bolaño Roberto Bolaño
Urodzony 28 kwietnia 1953 roku w Chile (Santiago de Chile)
Roberto Jonatán Bolaño Ávalos – chilijski pisarz, poeta i prozaik. Roberto Bolaño urodził się w Santiago ale spędził swoje dzieciństwo w różnych miejscach, między innymi w Cauquenes, Valparaíso, Quilpué, Viña del Mar czy Los Angeles. Sam pisarz nie...

Pozostałe książki:

Amulet Chilijski nokturn Gwiazda daleka Dziwki morderczynie 2666
Wszystkie książki Roberto Bolaño

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Dzicy detektywi nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Airain
2020-01-24
5 /10
Przeczytane

Po bardzo długim czasie wymigiwania się udało mi się odbyć tę czekającą od dawna lekturę - i teraz waham się, co powiedzieć. Bo, oczywiście, wiem, że dzieło wybitne, że pisarz wybitny, legenda już (zwłaszcza, że wygodnie martwy, to na pomnik się nada), że forma nietuzinkowa, że powieść i totalna, i wielka latynoamerykańska, i jeszcze z kluczem (literackim), że rozrachunek z literaturą kontynentu w XX wieku, i z latynoamerykańską duszą... no wiem, wiem. Tylko co począć, gdy czytelnika we mnie to nie zachwyca? Nie zachwyca i już? Powieść o życiu i literaturze? No może, ale jak się przyjrzeć, literaturą zajmują się w tej powieści nieudacznicy, cynicy, karierowicze, nieroby i totalne świry, ogólnie biorąc - ci, którzy do niczego pożytecznego się nie nadają, a co do życia, to już w ogóle szkoda gadać. Proszę wytężyć wzrok i wśród tłumu zaludniającego strony tej opasłej cegły wskazać chociaż jedną osobę, której egzystencja nie wygląda jak sen wariata śniony nieprzytomnie: zaczyna się bez sensu i kończy niczym, tylko jeszcze bardziej. Ale nie to jest najgorsze. Najgorsze jest, że na ponad sześciuset stronach dziesiątki postaci zaznajamiają mnie ze swymi przeżyciami, wspomnieniami czy zmyśleniami, a im dalej w las, tym bardziej mnie to wszystko nie obchodzi. Nie obchodzą mnie te postacie, zresztą po paruset stronach wszystkie zlewają się w jedno, ponieważ wszystkie są tak naprawdę maskami autora i wszystkie mówią jednakowo pokrętnym językiem. A już nad wyraz, wręcz ekstatycznie,...

| link |
@zooba
2019-11-27
3 /10
Przeczytane Nie moja bajka (a może gniot?)

Nie przeczytałam, nie dałam rady. Wiedziałam, że dopiero około 200-nej strony książka nabiera kolorów i kształtu, a podobno od 400-nej jest świetna. Cóż, skoro tak autor zdecydował się poprowadzić fabułę, trudno.
Nie wymagam od książki 'duzo akcji, dużo goła baba' (kabaret Limo, Janko Muzykant) ale chcę wiedzieć po co takie opasłe tomiszcze napisano - co autor chciał powiedzieć i dlaczego własnie w taki sposób. Czy może napisał na zasadzie 'muszę, bo sie uduszę'?
Uznałam, że ja nie muszę dokończyć Bolano.

| link |
@karalouch
2010-06-30
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Dzicy detektywi. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl