Dzieci czasu. Z kalendarza dziejów ludzkości

Eduardo Galeano
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Dzieci czasu. Z kalendarza dziejów ludzkości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Książka Eduardo Galeano opiera się na pomyśle prostym i genialnym jednocześnie: dwanaście miesięcy, w każdym określona liczba dni, do każdego dnia zaś przypisane jest wydarzenie. Ale nie takie, które znajdziemy w Wikipedii czy kalendarzach ściennych. Galeano przytacza zapomniane fakty, anegdoty i ciekawostki, małe odpryski historii. Żaden z opisów nie przekracza kilku akapitów, najkrótsze składają się ze zdania lub dwóch.

Znakomita książka wielorazowego użytku, napisana przez wrażliwego społecznie erudytę. Można ją wchłonąć na raz, a potem powracać do wybranych fragmentów, można z niej uczynić swoiste godzinki, materiał do rozważań na każdy dzień roku. Dla polskiego czytelnika (i pewnie nie tylko) jest to też kopalnia wiedzy związanej z mało znanymi postaciami historii i kultury Ameryki Południowej.

Data wydania: 2019-10-30
ISBN: 978-83-280-6034-0, 9788328060340
Wydawnictwo: W.A.B.
Stron: 384
dodana przez: kazal_ka

Autor

Eduardo Galeano Eduardo Galeano
Urodzony w 1940 roku w Urugwaju (Montevideo)
urugwajski dziennikarz, którego książki przetłumaczono na wiele języków świata. Jego dzieła wykraczają poza utarte ramy gatunków literackich, łącząc w sobie elementy dokumentu, fikcji, reportażu, analizy politycznej i historycznej.

Pozostałe książki:

Football in Sun and Shadow
Wszystkie książki Eduardo Galeano

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Deszcz kotów na Borneo

WYBÓR REDAKCJI
9.12.2019

Uwielbiam książki które zmuszają mnie do latania po internecie i szukania informacji na temat opisanych wydarzeń, miejsc, osób czy dzieł sztuki. Kocham takie "rysercze" bo nie ma dla mnie większej satysfakcji niż nauczenie lub dowiedzenie się czegoś nowego. Im więcej się dowiaduję tym więcej chcę wiedzieć. I dlatego "Dzieci czasu " zawojowaly m... Recenzja książki Dzieci czasu. Z kalendarza dziejów ludzkości

@Malpa@Malpa × 9

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2020-05-31
8 /10
Przeczytane 2020 zakupy Mam 2020

Czytałam z ogromnym zainteresowaniem, ale to bardzo smutna książka. Ciekawa, ale smutna, bo autor przywołuje tak wiele złych i przykrych wydarzeń z przeszłości, że czytającemu robi się również przykro. Z pewnością wiele się dzięki niej dowiedziałam, szczególnie o Ameryce Łacińskiej, o której mam niezwykle mgliste pojęcie - autor jako Urugwajczyk opowiada o zaszłościach z przeszłości odległej i niedawnej, o sprawach, o których się wie niewiele, a które bolą.
Są na szczęście również weselsze dni, bo w tej książce każdy dzień roku jest nawiązaniem do tego, co zdarzyło się kiedyś, i niektóre z nich są zabawne, ciepłe, urocze - ale tylko niektóre. Widać wyraźnie przy lekturze, jak bardzo nasza, ludzka historia jest historią wojny, dyktatury, poniżenia i mordów - to przykre.

× 7 | link |
@Malpa
2019-12-09
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Dobrze poinformowane źródła zapewniają, że niebo i piekło są tylko innymi nazwami naszego świata i że każdy z nas ma je w środku.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl