Dzieci psychiatryka . Dalsze losy.

Czesława Drałus "Sara Romska"
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Dzieci psychiatryka . Dalsze losy.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Czesława Joanna Drałus, mieszkanka Brzegu Dolnego, aktywna zawodowo pielęgniarka. Debiut literacki: „Dzieci psychiatryka. Historie z ich życia”. Wrażliwa, empatyczna, poruszona losami skrzywdzonych dzieci udzieliła im głosu. To na ich prośbę stworzyła kontynuację. Obecnie pracuje z dorosłymi, a w wolnych chwilach wspiera dzieci.

Opowieści te stanowią kontynuację książki „Dzieci psychiatryka. Historie z ich życia”. Opowiadają o trudnym starcie po wyjściu z oddziału psychiatrycznego w Bolanowie. Znajdziemy tu dramatyczne przeżycia, powroty do nałogów, walkę o przetrwanie i poszukiwanie własnej tożsamości, a także marzenia o miłości, tolerancji i akceptacji, które w zetknięciu z okrutną rzeczywistością i kruchością charakterów prowadzą do porażek, ale i oczekiwanego szczęścia. Przeczytamy o społecznych sierotach i problemach adopcyjnych rodziców, którymi niejednokrotnie stają się babcie i dziadkowie. Dowiemy się, na co zwrócić uwagę, by ustrzec dziecko przed zagrożeniami płynącymi z sieci i w realnym świecie, oraz jak rozprawiano się z pedofilią w PRL-u, czytając relacje ich ofiar na temat traumatycznych przeżyć (wciąż bolesnych mimo upływu czasu).

Data wydania: 2019-01-25
ISBN: 978-83-8155-570-8, 9788381555708
Wydawnictwo: Ridero
Stron: 266
dodana przez: Romska

Autor

Czesława Drałus "Sara Romska" Czesława Drałus "Sara Romska"
Urodzona 20 marca 1965 roku w Polsce (Brzeg Dolny)
Czesława Joanna Drałus urodziła się 20 marca 1965 r. w małej miejscowości Brzeg Dolny. Tam się wychowywała i chodziła do szkoły. Studium medyczne ukończyła we Wrocławiu i z dyplomem pielęgniarki rozpoczęła pracę w zawodzie. Praca ta nie zawsze dawał...

Pozostałe książki:

Dzieci psychiatryka. Historie z ich życia
Wszystkie książki Czesława Drałus "Sara Romska"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Polecam

9.05.2019

Kontynuacja historii bohaterów, których poznaliśmy w pierwszej części Dzieci psychiatryka. Dowiadujemy się co się z nimi działo po wyjściu ze szpitala, jak potoczyły się ich losy. Czy udało im się wyjść na prostą i pokonali swoje słabości i ułomności? Niektórzy tak, niektórzy niestety nie. Opowieści równie przerażające jak poprzednio, pełne narkot... Recenzja książki Dzieci psychiatryka . Dalsze losy.

@Magdabial@Magdabial × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@Romska
2019-02-18

Książka jest dostępna w wersji elektronicznej ebook jak papierowej.
https://www.motyleksiazkowe.pl/literatura/36633-dzieci-psychiatryka-dalsze-losy-cz2-9788381555708.html

| link |
@Magdabial
2019-05-05
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Nie ustrzeżemy dzieci przed złem całego świata, ale świadomość, że przynajmniej próbowaliśmy, uspokoi nasze sumienie. Jak ustrzec dziecko przed zagrożeniami? Otóż podstawę stanowi rozmowa, zau...”
#
“Mitem jest, że chłopaki nie płaczą i muszą być twardzi — mają takie samo prawo do wyrażania uczuć jak kobiety i nie jest to żaden wstyd, a jedynie głupota tych, co tak mówią. Wpajanie tego typ...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl