Dzieci wdowy

Eugeniusz Werstin "Mateusz Jantar"
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Dzieci wdowy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Wileńszczyzna w latach drugiej wojny światowej.
Data wydania: 1984-01-01
ISBN: 83-08-00723-6, 8308007236
Wydawnictwo: Literackie
Stron: 267
dodana przez: Anna_Natanna

Autor

Eugeniusz Werstin "Mateusz Jantar" Autor trylogii ukazującej historię życia Króla Dawida i jego syna Salomona, urodził się w Wilnie gdzie mieszkał do wybuchu wojny w roku 1939. W czasie wojny uczestniczył jako partyzant Armii Krajowej w walkach wyzwoleńczych na kresach, był internowa...

Pozostałe książki:

Herold Opowieść o Janie Chrzcicielu Szklana góra Salomon. Król i mędrzec. Dawid. Wrota raju. Dawid. Pasterz.
Wszystkie książki Eugeniusz Werstin "Mateusz Jantar"

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Dzieci wdowy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Anna_Natanna
2022-07-03
7 /10
Przeczytane

To druga książka Eugeniusza Werstina, autora "Szklanej góry" jaką przeczytałam. A jedna z trzech jakie napisał pod pseudonimem Mateusz Jantar. Urodzony i wychowany w Wilnie Eugeniusz Werstin ukazuje w swoich książkach dzieje Polaków na Kresach w pierwszej połowie ubiegłego wieku. Ukazuje jednakże dzieje zubożałej szlachty zaściankowej czy też jak w "Dzieciach wdowy" degenerację ziemiańskiej rodziny Radostów, mieszkającej w Karolkowie. Ojciec Radostów był ziemianinem a matka służącą. Po śmierci męża sama w bezwzględnym posłuszeństwie wychowuje swoje dzieci, w tym trzech prymitywnych synów. Kiedy w życiu rodziny pojawia się, nie wiadomo skąd, Józef Puć , gdy ona umiera, to on, bezwzględny i nie znoszący sprzeciwu okrutnik, przejmuje zarządzanie domem i decyduje o losie nieporadnych, mimo swej dorosłości, Radostów doprowadzając z czasem do totalnego moralnego upadku rodziny, w której życiu pojawia się przemoc, gwałty i morderstwa.
Akcja tej książki toczy się na Wileńszczyźnie w przełomowym czasie dla Kresów. Trwa druga wojna światowa, na Litwie szerzy się bolszewizm, narasta napięcie pomiędzy Litwinami a Polakami. Jest to czas dla Polaków niezwykle trudny pod każdym względem. Fabuła książki jest pełna dramatyzmu, złych emocji, narastającej wzajemnej wrogości między nacjami i w samej rodzinie Radostów a co cały czas jest podsycane przez manipulującego wszystkimi Józefa Pucia.
A to wszystko na tle litewskiej przyrody.
Nie jest to łatwa literatura, ale bardzo dobra...

× 12 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Dzieci wdowy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl