Dzień sznura. Opowieść rewolucyjna o dawnej Warszawie.

Adam Podlewski
Dzień sznura. Opowieść rewolucyjna o dawnej Warszawie.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Upalne lato 1831. Wojska powstańcze cofają się na wszystkich frontach, a korpus Paskiewicza przekracza Wisłę, aby zaatakować Warszawę od zachodu. W wojsku rosyjskim szaleje zaraza, ale pierwsi chorzy padają też pośród powstańców, a także mieszkańców stolicy.
Porucznik Jacek Olszowski, weteran wojen napoleońskich i pierwszy prywatny detektyw Warszawy, znów zaciąga się do wojska i walczy w obronie kraju. Zostaje jednak aresztowany pod zarzutem zabójstwa towarzysza broni.
Wrzucony do więzienia razem z oskarżonymi o zdradę sprawy narodowej agentami tajnej policji, czeka na proces. Uratować go musi Natalia Piotrowska, jego kochanka, poetka i muza powstańcza. Nie zostało jej wiele czasu – epidemia cholery zbiera krwawe żniwo, a warszawska ulica domaga się powieszenia oskarżonych o zdradę.
Data wydania: 2021-01-27
ISBN: 978-83-66644-12-0, 9788366644120
Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Stron: 328
dodana przez: Justyna_K

Autor

Adam Podlewski Adam Podlewski
Urodzony w 1983 roku w Polsce
Historyk, filozof, miłośnik stref polarnych, wędrówek pieszych oraz rowerowych. Współzałożyciel Warszawskiego Towarzystwa Fantastycznego "Wykrot", laureat kilku konkursów literackich, publikował w antologiach "Ostatni dzień pary", "Światy Zajdla", "...

Pozostałe książki:

Ostatni dzień pary II City 4. Antologia polskich opowiadań grozy Zakon Świętego Brutusa. Opowieść spiskowa o dawnej Warszawie Ostatni dzień pary Wars i Sawa
Wszystkie książki Adam Podlewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Dzień sznura. Opowieść rewolucyjna o dawnej Warszawie. nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Dzień sznura. Opowieść rewolucyjna o dawnej Warszawie.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl