Echa przeszłości

Małgorzata Kasprzyk
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Echa przeszłości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów

OpisLata dziewięćdziesiąte to nie tylko okres przemian społecznych i gospodarczych, lecz także wzrostu przestępczości. Wtedy doszło w Warszawie do tragicznego wydarzenia będącego efektem wojny gangów. Zupełnie przypadkowo zniszczyło ono życie pewnego mężczyzny.
Ćwierć wieku później dwójka młodych ludzi, Eliza i Jakub, poznaje się na kursie języka hiszpańskiego. Kiedy Eliza zaprasza swego ukochanego do domu, aby przedstawić go rodzicom, okazuje się, że ich ojcowie prowadzili wspólnie firmę w pierwszych latach po zmianie ustroju. Nikt nie chce im powiedzieć, dlaczego doszło do konfliktu i zerwania współpracy, więc próbują to ustalić na własną rękę. Wkrótce dowiadują się, że w tle tej historii jest pewien dramatyczny epizod, którego konsekwencje na zawsze poróżniły przyjaciół. Zakochani chcą wyjaśnić sprawę do końca i doprowadzić do pogodzenia swoich ojców, lecz w miarę odkrywania tajemnic z przeszłości sami popadają w konflikt, który może zagrozić ich miłości...
Data wydania: 2020-06-09
Wydawnictwo: WasPos - wydawnictwo
dodana przez: ejwa1960

Autor

Pozostałe książki:

Echa przeszłości Kilka chwil miłości Kusząca propozycja Powrót do źródeł Ostatnia szansa Sekret profesora Powrót do tradycji Dopóki śmierć nas nie rozłączy Romans w cieniu koronawirusa Pechowe Zauroczenie Rodzinne rewolucje Cyniczna i romantyczna Zemsta w cieniu kwarantanny Miłość na Kaszubach Przystanek pożądanie. Część 1 Zakochany polityk Miłość w Ustroniach Podwójne życie Rozwodu nie będzie Ryzykowne związki
Wszystkie książki Małgorzata Kasprzyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Echa przeszłości"

30.04.2021

„Echa przeszłości powracały, więc nie sposób było je zignorować…" Poznajemy Elizę i Jakuba, spotkali się przez przypadek i wkrótce zostali parą. Zafascynowani sobą, spędzają ze coraz więcej czasu razem. Podejmują ważne decyzje, chcą być ze sobą na poważnie. W końcu Eliza przedstawia swojego chłopaka rodzicom. Okazuje się, ze ich rodzice przed lat... Recenzja książki Echa przeszłości

Echa przeszłości

12.03.2021

Pewnie wielu z Was jest zdania, że nie należy łączyć życia zawodowego z prywatnym, a zwłaszcza, gdy w grę wchodzi przyjaźń. Właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia w tej książce, a ściślej rzecz biorąc, z wątkiem konfliktu rodzinnego, który miał miejsce w latach 90-tych XX wieku. Byłam bardzo ciekawa tego, co się wtedy wydarzyło w życiu bohateró... Recenzja książki Echa przeszłości

@iza.81@iza.81 × 2

Echa przeszłości

15.03.2021

Eliza i Jakub poznali się na kursie hiszpańskiego. Praktycznie od samego początku połączyła ich miłość, zaczęli się spotykać i zostali parą. Po wyjeździe na wspólny weekend, który spędzili cudownie, Eliza zaprasza go na kolację z rodzicami. Ma nadzieję, że będą tak samo zachwyceni jej ukochanym, jak ona, nawet przez myśl jej nie przeszło, że może ... Recenzja książki Echa przeszłości

Przeszłość goni przyszłość

25.02.2021

"Pamiętaj, że człowiek się zmienia, jednak jego przeszłość nigdy." Eliza i Jakub zakochują się w sobie od pierwszego spojrzenia. Oj tak. Czasem to możliwe. Planują wspólną przyszłość dlatego oboje postanawiają przedstawić partnera rodzicom. I kiedy Kuba poznaje być może, przyszłych teściów, okazuje się, że ich ojcowie znali się ćwierć wieku temu.... Recenzja książki Echa przeszłości

@Katerinaxx@Katerinaxx × 1

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Bibliotekarka_Natalka
2023-06-12
9 /10
Przeczytane

Kolejna bardzo przyjemna, lekka powieść obyczajowa.
Poznajemy tutaj losy Elizy i Jakuba, którzy zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Sielanka trwa do czasu, kiedy rodzice stron poznają wybranków swoich dzieci. Okazuje się bowiem, że ojcowie pary znają się od ponad 20 lat i kiedyś byli najlepszymi przyjaciółmi. Jednak różnice zdań doprowadziły do konfliktu i zerwania wszelkich wzajemnych stosunków. Młodzi zakochani chcą się dowiedzieć, co poróżniło ich ojców oraz doprowadzić do ich wspólnego spotkania po latach. Jednak służbowy wyjazd Jakuba zmienia całkowicie sytuację. Młodzi poklócą się, przez co, nie będą że sobą rozmawiać. Za to ojcowie - Adam i Zbyszek przeciwnie. Ten wyjazd spowoduje, że Adam zadzwoni do Zbyszka. Potem odwrotnie. W końcu obaj panowie umawiają się na spotkanie twarzą w twarz. Obaj pełni obaw. Jednak jak się okazuje, całkowicie nieuzasadnionych. Obaj wracają zadowoleni ze spotkania, ponadto umówili się na kolejny raz tym razem z żonami ;) zakonczenie jest takie, ze zarowno młodzi się pogodzili, ojcowie utrzymują kumpelskie relacje a przyszłe teściowe się zaprzyjaźniły ;)
Lekka, przyjemna relaksujące powieść. Nie wymagająca od czytelnika zbyt dużego skupienia. Dzięki przystępnej czcionce oraz niezadługim rozdziałem, pozycję czytało się błyskawicznie i ze sporym zainteresowaniem ;) takie pozyjce bardzo lubię, bo są lekkie, niewymagające i przede wszystkim zakończone happy endem ;) publikacja doskonale nadaje się do odpoczynku i zajmie ...

| link |
@syl_wia_88
@syl_wia_88
2021-02-23
9 /10
Przeczytane

Na dzień dobry mam dla Was opinię o książce "Echa przeszłości" #małgorzatakasprzyk @waspos 💞💕 bardzo dziękuję za zaufanie i możliwość objęcia tej książki patronatem. To było wielkie wyróżnienie. Jeszcze raz bardzo dziękuję 💕
.
Eliza i Jakub , młodzi zakochani ludzie. Związek idealny, jednak pojawia się problem... Rodzice, a dokładnie ich ojcowie.
Co ma wspólnego przeszłość ojców ze szczęściem tej dwójki?
Adam i Zbyszek to dawni przyjaciele, wspólnicy... Bez kontaktu przez ponad 20 lat... Co było powodem zerwania tej przyjaźni?
❗"podobno właściwy obraz sprawy można uzyskać dopiero wtedy, gdy wysłucha się obu stron konfliktu. Natomiast prawda zawsze leży gdzieś pośrodku"
Czy tą przyjaźń uda się jeszcze odbudować?
Eliza i Kuba próbują na własną rękę odkryć tajemnice i sekrety ojców.
❗"Nie zawsze warto wracać do przeszłości"
Czy im się to uda?
Czy przeszłość ojców może zniszczyć przyszłość tych młodych?
❗"podobno najtrwalsze są przyjaźnie zawierane we wczesnej młodości. Później człowiek robi się bardziej powściągliwy i nieufny w stosunku do ludzi"
.
Książka opowiada o utraconej przyjaźni, drugiej szansie.
Pozwala zrozumieć, że
❗"dzieci nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za błędy życiowe swoich rodziców i nie mają obowiązku ich naprawiać"
Czy zatem urażona duma jest powodem do zerwania stosunków przyjacielskich? Czy przyjaźń i wspólny biznes to dobry pomysł?
.
Podsumowując książka bardzo mi się podobała...

| link |
@nataliawjk27
@nataliawjk27
2021-03-29
6 /10

17 lutego swoją premierę miała książka “Echa przeszłości” autorstwa Małgorzaty Kasprzyk. Przyjemna powieść obyczajowa z przyciągającą wzrok okładką!

Dwójka ludzi – Eliza i Jakub, którzy spotkali się całkiem przypadkowo, zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Z tego właśnie powodu chcą przedstawić siebie swoim rodzicom. Okazuje się, że ojciec Elizy współpracował z ojcem Jakuba w przeszłości. Zerwali współpracę, ale nie wiadomo z jakiego powodu. Nikt nie chce o tym wspominać. Jednakże para za wszelką cenę chce poznać powód, przez który ich ojcowie się pokłócili. Jaka jest prawda? Czy kłótnia między rodzicami wpłynie na ich związek?

Historia o tajemnicach z przeszłości, dążeniu do odkrycia prawdy. Poznamy tutaj punkty widzenia głównych bohaterów, każdy opowiada o swoich uczuciach. Znajduje się tutaj również kilka rozdziałów z przeszłości. Poruszone zostały tematy takie jak przyjaźń, miłość, konflikt i przebaczenie. Historia pokazuje jakie negatywne skutki może mieć połączenie przyjaźni i biznesu.

Czytało się ją lekko i przyjemnie, bardzo dobra lektura na wieczór. Dzięki wygodnej czcionce chłonie się ją błyskawicznie. Zabrakło mi jedynie takich emocji między głównymi bohaterami, nie czułam tej ich miłości. Dlatego też uważam, że jest to bardziej obyczajówka niż romans. Wątek gangu nie był tak rozbudowany jak się spodziewałam i sugerował opis na okładce. Akcja toczyła się dosyć wolno.

Podsumowując, mimo kilku minusów, historia przyp...

| link |
@Zaczytanablondynka
2022-07-21
5 /10
Przeczytane

Echa przeszłości - Małgorzata Kasprzyk
Wydawnictwo WasPos

Eliza i Jakub poznają się na kursie językowym. Spędzają ze sobą miłe chwile, są zakochani. Wkrótce przychodzi czas by poznać rodziców.
Kiedy Eliza przyprowadza do domu Kubę, okazuje się że jej ojciec zna rodziców Kuby.
Pierwsze spotkanie było zdecydowanie dziwne.
Młodzi zakochani chcą dowiedzieć się, czemu ich rodzice rozwiązali spółkę którą prowadzili ćwierć wieku temu. Co się wtedy wydarzyło że ojciec dziewczyny tak bardzo emocjonalnie podszedł do sprawy?
Jakie tajemnice ukryte są przed Eliza i Jakubem ?

No cóż książka wydawac się może z opisu bardzo ciekawa. Niestety zawiodłam się, pomysł był dobry, poznawanie wydarzeń z kilku perspektyw czasowych różnych bohaterów. Niestety gorzej z wykonaniem.. mam wrażenie, że takie na siłę, nie czuć w ogóle chemii pomiędzy bohaterami. Nie potrafiłam się przekonać do Elizy ani Kuby. Zdecydowanie bardziej podobała mi się historia z lat 90 niż obecna. Zakończ się no cóż, nie wgniotło w fotel, było przewidywalne. Książkę oceniam jako przeciętną. Szczerze mówiąc zanim zaczęłam pisać recenzje, musiałam przypomnieć sobie "o co tam w ogóle chodziło". Książka typu przeczytałam i zapomniałam.


#zaczytanablondynka

| link |
@mamazonakobieta
2021-03-15
8 /10
Przeczytane

„Echa przeszłości” to książka, która mnie się podobała i uważam, że warto ją przeczytać. Ze swojej strony polecam.

| link |
@tatiaszaaleksiej
2021-04-30
7 /10
Przeczytane
@Z_ksiazka_przez_zycie
@Z_ksiazka_przez_zycie
2021-04-09
10 /10
Przeczytane
NI
@Nievi19
2021-04-05
6 /10
Przeczytane
@iza.81
2021-03-12
8 /10
Przeczytane
@Katerinaxx
@Katerinaxx
2021-02-25
4 /10
Przeczytane
@julcias01
@julcias01
2021-04-13
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Echa przeszłości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl