Rodzinne rewolucje

Małgorzata Kasprzyk
6.2 /10
Ocena 6.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Rodzinne rewolucje
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.2 /10
Ocena 6.2 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Humorystyczna opowieść o utworzeniu rodziny patchworkowej z dwóch rodzin rozbitych.

Kiedy Zosia i Janek decydują się na ślub, są dojrzałymi ludźmi po przejściach. Mają dorosłe dzieci, które żyją już własnym życiem, toteż rodzice są pewni, że ichzwiązek nie spowoduje w układach rodzinnych większych zmian. Dokładają jednak starań, aby młodsze pokolenie było ze sobą w przyjacielskich stosunkach.Przynosi to niespodziewane efekty uboczne, w rezultacie których obydwoje zaczynają rozumieć, że duże dzieci to naprawdę duży kłopot...
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-7835-602-8, 9788378356028
Wydawnictwo: Videograf
Stron: 288
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Pozostałe książki:

Echa przeszłości Kilka chwil miłości Kusząca propozycja Powrót do źródeł Ostatnia szansa Sekret profesora Powrót do tradycji Dopóki śmierć nas nie rozłączy Romans w cieniu koronawirusa Pechowe Zauroczenie Rodzinne rewolucje Cyniczna i romantyczna Miłość na Kaszubach Zemsta w cieniu kwarantanny Przystanek pożądanie. Część 1 Zakochany polityk Miłość w Ustroniach Podwójne życie Rozwodu nie będzie Ryzykowne związki
Wszystkie książki Małgorzata Kasprzyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Rodzinne rewolucje

1.02.2024

Dziś przychodzę do Was z ciekawą historią, która umiliła mi ostatnie dwa wieczory i bardzo pozytywnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się, że można tak lekko i niezwykle przyjemnie napisać o naprawdę trudnym wyzwaniu, jakim jest stworzenie patchworkowej rodziny, gdzie każdy z członków wnosi do niej olbrzymi bagaż nie zawsze dobrych i miłych doświadcz... Recenzja książki Rodzinne rewolucje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@ewelina.czyta
2024-02-01
8 /10
Przeczytane

Dziś przychodzę do Was z ciekawą historią, która umiliła mi ostatnie dwa wieczory i bardzo pozytywnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się, że można tak lekko i niezwykle przyjemnie napisać o naprawdę trudnym wyzwaniu, jakim jest stworzenie patchworkowej rodziny, gdzie każdy z członków wnosi do niej olbrzymi bagaż nie zawsze dobrych i miłych doświadczeń. Autorka doskonale oddała emocje, obawy i oczekiwania, które towarzyszą tego typu wydarzeniom, ale podała je w naprawdę przyjemny sposób. Niejednokrotnie sprawiła, że uśmiałam się do łez, idealnie wbiła się w moje poczucie humoru, ale zdarzyły się również momenty, w których autentycznie się wzruszyłam.
Autorka na kanwie znanego przysłowia "Małe dzieci, mały kłopot. Duże dzieci, duży kłopot" zbudowała bardzo ciekawą i intrygująca historię, którą napisała ze sporą dawką humoru i udowodniła, że to przysłowie ma autentyczną rację bytu.
Historia dwóch rozbitych rodzin, które w pewnym momencie łączą się w całość, pokazuje, że po każdej burzy wychodzi słońce, a los doskonale wie, co robi, stawiając nam poszczególnych ludzi na drodze życia.

Główna bohaterka to trzydziestoletnia energiczna prawniczka z precyzyjnymi planami na przyszłość. Zajmuje się rozwodami i twierdzi, że mężczyzna jest jej do niczego niepotrzebny. W dniu urodzin jej matka i brat sugerują terapię, która ma jej pomóc przełamać rzekomą traumę po rozwodzie rodziców, i spojrzeć przychylniejszym okiem w stronę płci przeciwnej...
Okazuje się jednak, ż...

× 7 | link |
@Chwila_pauli
2024-03-05
9 /10
Przeczytane Recenzenckie

Gdy dochodzi do rozwodu rodziców Dominiki i Czarka, dziewczyna nie ma zamiaru pod żadnym względem utrzymywać kontaktów z ojcem, który zdradził matkę. Po latach, kiedy rodzeństwo jest już dorosłe, to ich matka martwi się o swoją córkę, gdyż ta nie wykazuje żadnego zainteresowania płcią przeciwną. Starsza kobieta obawia się, że jej córka powinna pójść na terapię, ponieważ po rozwodzie rodziców ma uraz do mężczyzn. Gdy wraz z bratem zasugerowali jej pójście na terapię do specjalisty, dziewczyna delikatnie mówiąc się zirytowała ich zachowaniem i dobry nastrój z okazji jej urodzin prysł.
Jednak ten temat nie dawał dziewczynie spokoju. Kiedy przypadkiem natrafiła na pewien artykuł w gazecie, który nakierował ją na to, jakim typem osoby może być, to jej nastawienie do otoczenia się zmienia.

Bardzo fajna i lekka historia, pomimo pewnego problemu, który miał miejsce to czytało się ją tak przyjemnie. Wielokrotnie wywołała uśmiech na mojej twarzy, a w kilku momentach nawet się zaśmiałam z wypowiedzi bohaterów i z opisanych sytuacji.
Zdecydowanie, spokojnie mogę polecić wam tę książkę 😊.

| link |
NA
@nawysokichobcasach
2021-03-10
7 /10
Przeczytane
@Asamitt
2023-02-03
3 /10
Przeczytane Polscy autorzy Obyczajowe/Przygodowe/Dramaty ! Nie moje klimaty ✈ Wymienione/Sprzedane
GA
@garbos
2019-02-13
4 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Rodzinne rewolucje. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl