Ekologiczne sprzątanie. Skutecznie, zdrowo, tanio

Urszula Giercarz
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Ekologiczne sprzątanie. Skutecznie, zdrowo, tanio
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Ten nowoczesny bioporadnik przedstawia łatwy, skuteczny i tani sposób sprzątania z wykorzystaniem, oprócz siły własnych mięśni, wyłącznie naturalnych środków, takich jak mydła, soda, sól, oliwa z oliwek, cytryna, ocet, olejki eteryczne. Adresowany jest do osób, które dbają o zdrowie, chcą uniknąć nadmiaru chemii w swoim otoczeniu i preferują model życia w stylu eko. Autorka: Urszula Giercarz, z wykształcenia prawniczka, właścicielka firmy Office and Home zajmującej się ekologicznym sprzątaniem mieszkań i biur mieszka w Poznaniu.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-62991-02-0, 9788362991020
Wydawnictwo: Biobooks
Kategorie: Ogród, Poradniki
Stron: 96

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zdrowsze sprzątanie.

WYBÓR REDAKCJI
8.11.2021

Do sięgnięcia po tę książkę skłoniło mnie wyzwanie czytelnicze na listopad, lecz nie tylko. Jestem alergikiem, mam problemy z astmą, więc generalne porządki to dla mnie były dla mnie nie lada wyzwaniem. Może nie z powodu wysiłku, lecz zawsze po tym musiałam odchorować te wszystkie wdychane różnego rodzaju środki czystości. Wielokrotnie sama próbow... Recenzja książki Ekologiczne sprzątanie. Skutecznie, zdrowo, tanio

@maciejek7@maciejek7 × 21

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@maciejek7
2021-11-08
7 /10
Przeczytane pożyczona od znajomych poradniki

Spróbowałam i mogę powiedzieć, że te sposoby na ekologiczne sprzątanie faktycznie działają i są mniej dla mnie odczuwalne (mam alergię i astmę).

× 8 | link |
@Vemona
2022-04-23
5 /10
Przeczytane Mam 2022 zakupy 2022

Przeczytałam tę książkę z pewnymi nadziejami, że coś sobie zmienię w życiu, na bardziej eko, na prozdrowotnie i tak dalej. Może faktycznie któreś z opisywanych sposobów zastosuję, ale do wielu mam sporo wątpliwości. Autorka bardzo intensywnie używa octu, nawet radzi porozstawiać w domu w miseczkach, bo to da wrażenie "świeżości". Cóż, gdybym porozstawiała w domu ocet, to by mnie z niego szybko wypisano, bo u mnie nikt tego zapachu nie lubi. Autorka twierdzi również, że ocet szybko wietrzeje i nie trzeba się przejmować jego wonią - mam inne doświadczenia, kiedyś w ramach bycia eko kupiłam sobie mydło do mycia włosów. Fakt, działało bardzo dobrze, ale należało do płukania dodawać octu, żeby włosy były błyszczące. Dodawałam jabłkowego, a i tak cały dzień miałam wrażenie, że capię octem. Prześladował mnie ten zapach i nie mogłam się go pozbyć, nie czułam swoich perfum, tylko ten ocet na włosach. Zdecydowanie mnie to zniechęciło do mydła, a teraz budzi sprzeciw wobec używania go do sprzątania.

× 3 | link |

Cytaty z książki

Dotychczasowe środki, których używaliśmy do sprzątania nasilały u niego objawy choroby.
Społeczna świadomość ekologiczna stale rośnie.
Też kiedyś przeanalizowałam swoje rachunki i nie mogłam uwierzyć, że tyle pieniędzy wylewam do ścieków.
Kiedyś ogólnie dostępnym i nieszkodliwym detergentem było mydło. Większość detergentów stosowanych obecnie, to skomplikowane mieszaniny ropopochodnych związków chemicznych o różnych właściwościach, dobranych w zależności od tego, na co i jak ma działać środek chemiczny.
Zdarza się, że nasze działania nie przynoszą efektu, bo przyczyną alergii może być z pozoru nieszkodliwy detergent, którego używamy do codziennego sprzątania.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl