Emów od świtu do świtu

Weronika Naszarkowska-Multanowska
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Emów od świtu do świtu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Piękna książka artystyczna. Malarskie ilustracje, wysmakowane fotografie, lapidarny tekst i efektowny projekt graficzny składają się na poetycką opowieść o niespiesznym życiu w letnim domu na wsi.

Każdy z nas lubi powracać wspomnieniami do domu dzieciństwa. Jednak dla większości z nas tamten czas, i tamten świat to już tylko przeszłość. W przypadku domu, który jest ?bohaterem? książki Weroniki Naszarkowskiej-Multanowskiej, jest inaczej. Ten dom, schowany wśród mazowieckich sosen blisko dziewięćdziesięcioletni dom w Emowie ? żyje nadal. Te same meble, te same przedmioty, pamiętające dotyk tych, który kiedyś tu mieszkali. Pewnie dlatego na kolorowych ilustracjach będących zapisem sielskich miesięcy na letnisku, obok postaci współczesnych ? pojawiają się ci, których obecność jest już tylko wspomnieniem. Przeszłość miesza się z teraźniejszością, czas nie zawsze płynie do przodu. Ta piękna, pełna ciepła i pogody książka jest opowieścią o pięknie życia, którego urodę warto smakować ?od świtu do świtu?: w każdej, nawet najbardziej ulotnej, chwili.

Weronika Naszarkowska-Multanowska ? malarka, absolwentka warszawskiej ASP. Miała dotychczas 16 wystaw indywidualnych, uczestniczyła w około 70 wystawach zbiorowych w Polsce oraz w Anglii, Belgii, Francji, Holandii, Irlandii, Japonii, Niemczech, Szwajcarii, USA i Włoszech. Oprócz malarstwa, Weronika Naszarkowska-Multanowska zajmuje się również ilustracją: prasową (współpracowała z ?Gazetą Wyborczą? i ?Wysokimi Obcasami?) oraz ilustracją książkową, traktując to jako spotkanie literatury z malarstwem. To nowe podejście do ilustracji zostało nagrodzone podczas konkursów: ?Sztuka Książki? (Warszawa 1998), ?ProBolonia? (Warszawa 2000) oraz na przeglądzie IDEA 2000 w Toruniu.
Wydana w 2007 roku książka ?Kot? z ilustracjami Weroniki Naszarkowskiej-Multanowskiej zdobyła tytuł Książki Roku 2007 ?za urodę i indywidualność twórczego warsztatu?, przyznaną przez Polską Sekcję IBBY (Międzynarodowej Izby ds. Książek dla Młodych) oraz wyróżnienie w konkursie Najpiękniejsza Książka Roku organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek.

Grażka Lange jest jednym z najbardziej utalentowanych współczesnych polskich grafików, zajmujących się projektowaniem książek. Wykłada na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Była wielokrotnie nagradzana w dziedzinie projektowania książki i ilustracji książkowej (IBBY Lipsk, IBBY Warszawa, nagrody i wyróżnienia w Konkursie na Najpiękniejszą Książkę Roku).
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-60850-89-3, 9788360850893
Wydawnictwo: Dwie Siostry

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Emów od świtu do świtu? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@abdita
2019-11-23
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane

Co czytać po książce “Emów od świtu do świtu”- Weronika Naszarkowska-Multanowska

Polska według mistrzów
Polska według mistrzów Beata Konik
Bogato ilustrowana publikacja o charakterze albumowym ukazuj...
Kolaże
Kolaże Jan Dziaczkowski
Kolaże Janka Dziaczkowskiego oddychają atmosferą minionych e...
Surogat
Surogat Filip Sadowski
Surogat to książka-wystawa, którą miałem przyjemność redagow...
Szkicownik słowno-obrazowy
Szkicownik słowno-obrazowy Stasys Eidrigevičius
Wystawy w prestiżowych galeriach na całym świecie, główne na...
Obraza na obrazy
Obraza na obrazy Rafał Drozdowski
Autorowi udało się w istotny dla pozycji naukowych, precyzyj...

Cytaty z książki

O nie! Książka Emów od świtu do świtu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe