Empatia Co potrafią lustrzane neurony

Joachim Bauer
Empatia Co potrafią lustrzane neurony
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka Joachima Bauera jest pracą przeglądową, dotyczącą neurologicznego podłoża empatii tj. neuronow lustrzanych. Autor wskazuje na fenomen rezonansu w życiu codziennym, a odnosząc się do badań wyjaśnia zjawisko odczytywania myśli, intencji i wspołodczuwania. Pokazuje np. jak obserwowanie ludzkiego bolu prowadzi do aktywacji naszych własnych ośrodkow mozgowych odpowiadających za doznania bolowe. Bauer w świetle odkrycia lustrzanych neuronow analizuje relacje międzyludzkie i ich rozwoj (od interakcji z niemowlęciem, relacji partnerskich, po zachowania tłumu, konformizm, manipulację i śmierć społeczną) oraz wskazuje na uczenie się poprzez modelowanie (obserwację innych). Ważnym zagadnieniem są wnioski praktyczne dotyczące wykorzystania wiedzy o lustrzanych neuronach w bliskich relacjach, a także w szkole. Mowi o treningu empatii i o uczeniu się przeciwstawiania się rożnym formom nacisku oraz terapii autyzmu.
Data wydania: 2020-11-20
ISBN: 978-83-01-15571-1, 9788301155711
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 148

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Empatia Co potrafią lustrzane neurony nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Empatia Co potrafią lustrzane neurony. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl