Co z tą szkołą? Siedem perspektyw ale uczniów, nauczycieli i rodziców

Joachim Bauer
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Co z tą szkołą? Siedem perspektyw ale uczniów, nauczycieli i rodziców
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Ogromna część absolwentów opuszczających placówki edukacyjne nie nabywa w nich żadnej z tych cech, które przygotowują człowieka do życia: wiary w siebie, wewnętrznej motywacji, solidnej wiedzy oraz kompetencji społecznych i emocjonalnych. Badacz mózgu, lekarz i psychiatra, Joachim Bauer, pokazuje siedem nowych perspektyw, dzięki którym szkoła może stać się miejscem przyjaznym dla wszystkich uczestników procesu edukacyjnego. Uczniowie mogą odnaleźć w szkole „drugi dom”, nauczyciele zadowolenie i spełnienie w zawodzie, a rodzice nie muszą dłużej tkwić w roli wiecznych wrogów systemu i mogą czynnie uczestniczyć w życiu szkolnym swoich dzieci.
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-65223-25-8, 9788365223258
Wydawnictwo: Dobra Literatura
Stron: 160

Autor

Joachim Bauer Joachim Bauer
Urodzony 21 października 1951 roku w Niemczech (Tybinga)
Profesor dr nauk medycznych, neurobiolog, lekarz, psychiatra i psychoterapeuta, wykłada i prowadzi badania na Uniwersytecie we Fryburgu. Za swoją pracę badawczą otrzymał prestiżową nagrodę Organon Niemieckiego Towarzystwa Psychiatrii Biologicznej. A...

Pozostałe książki:

Utrata kontaktu z rzeczywistością Co z tą szkołą? Siedem perspektyw ale uczniów, nauczycieli i rodziców Efektywna szkoła Empatia Co potrafią lustrzane neurony Granica bólu Pamięć komórkowa naszego ciała
Wszystkie książki Joachim Bauer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Co z tą szkołą? Siedem perspektyw ale uczniów, nauczycieli i rodziców nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@SandraNightingale
@SandraNightingale
2018-12-26
8 /10
Przeczytane

Pozycja, która porusza sprawę funkcjonowania szkoły we współczesnym świecie. Jak powinny wyglądać szkoły, w jaki sposób należy nauczać, jak traktować uczniów. Te i wiele innych zagadnień znajdziemy w tej książce.

× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Co z tą szkołą? Siedem perspektyw ale uczniów, nauczycieli i rodziców. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl