Empatia poradnik dla wrażliwych

Judith Orloff
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Empatia poradnik dla wrażliwych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.8 /10
Ocena 7.8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Dla tych, co za dużo myślą i czują.
Dla każdej wrażliwej osoby, której nie raz już powiedziano, aby „w końcu wzięła się w garść” (i dla tych, którzy czasem mają ochotę powiedzieć coś takiego komuś bliskiemu).
Czujesz się przytłoczony atmosferą panującą w pracy? Jesteś bezradny wobec smutku przyjaciela, więc zamykasz się w sobie? Ostra uwaga wypowiedziana przez kogoś bliskiego wprawia cię w przygnębienie? Jeśli tak, jesteś osobą empatyczną, a może nawet wysoko wrażliwą. Jaka jest między nimi różnica? Judith Orloff twierdzi, że osoba empatyczna odczuwa głęboką potrzebę bliskości z człowiekiem odczuwającym radość lub ból, osoba wysoko wrażliwa zaś jest wyczulona na wszelkie zmiany nastroju, emocje i stany psychiczne innych, a przy tym jest pozbawiona ochrony, jaką dysponuje większość ludzi. Łatwo ją więc zranić.
Ta praktyczna książka została stworzona, aby wesprzeć i podbudować zarówno osoby wysoko wrażliwe, jak i te, które chcą rozwinąć swoją wrażliwość, żeby umieć troszczyć się o innych w świecie pozbawionym empatii. Ponadto pomaga ona ludziom o delikatnej konstrukcji psychicznej w podejmowaniu wyzwań i pozwala lepiej zrozumieć własne potrzeby. Jest też cennym źródłem informacji dla tych, którzy osoby wysoko wrażliwe mają w swoim otoczeniu.
Data wydania: 2020-06-17
ISBN: 978-83-66380-73-8, 9788366380738
Wydawnictwo: Feeria
Kategorie: Psychologia, Poradniki
Stron: 283
dodana przez: alien125

Autor

Judith Orloff Judith Orloff
Urodzona 25 czerwca 1951 roku
Amerykańska psychiatra i autorka pięciu książek. Jest absolwentką University of Southern California. Specjalizuje się w leczeniu osób o zbyt wysokim stopniu wrażliwości.

Pozostałe książki:

Empatia poradnik dla wrażliwych Błogość życia Uzdrawianie intuicyjne Oczami intuicji Wolność emocjonalna
Wszystkie książki Judith Orloff

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Kilka słów o empatii

11.08.2020

Judith Orloff, mieszkająca w Los Angeles lekarka, specjalizująca się w pracy z osobami empatycznymi i wysoko wrażliwymi, która sama też jest empatką, w książce "Empatia poradnik dla wrażliwych" bardzo kompleksowo i przystępnie podchodzi do tego interesującego zagadnienia. Autorka książki w swojej pracy z pacjentami łączy tradycyjną medycynę razem... Recenzja książki Empatia poradnik dla wrażliwych

@alien125@alien125 × 1

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@su.wiktoriaa
@su.wiktoriaa
2020-12-10
8 /10
Przeczytane

Jesteś empatą? A może nawet o tym nie wiesz? Na początku książki możesz od razu dowiedzieć się, czy jest prawdopodobieństwo, że nim jesteś. Uważam, że jest to naprawdę dobry poradnik dla takich osób, ale też na pewno źródło wiedzy, dla osób interesujących się psychologią. Od podstaw możemy dowiedzieć się kim jest empata, co go wyróżnia i nawet, w jaki sposób do niego podchodzić. Rozdziały są podzielone na oddzielne opisywane konkretnych sfer z życia empaty np. miłość, praca, dzieci. W ten sposób możemy dowiedzieć się konkretnych informacji, jak taka osoba czuje się, lub co możemy zrobić, by czasami poczuła się lepiej. To wszystko łatwo wywnioskować z rad, które daje autorka w podrozdziałach. Dla osób empatycznych będzie to poradą, a dla osób bez takich skłonności radą, jak postępować.

W książce znajdziemy również podzielone na grupy tzw. wampiry energetyczne. Są to osoby, które często przekazują swoją energię dla osób empatycznych. Może jesteś jednym z takich wampirów? Czytając tę książkę, będziesz mógł wywnioskować, co zmienić, by stać się lepszym dla swojego otoczenia.

Autorka opisuje wszystko dokładnie, ale po przeczytaniu tej pozycji nic nie wyleciało mi z głowy! Jest wiele ciekawych historii osób empatycznych, które jeszcze lepiej pozwalają zrozumieć schemat ich działania. Polecam, myślę, że można dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy z tej książki.× 2 | link |
@alien125
2020-08-11
7 /10
Przeczytane

Bardzo fajny poradnik dla osób, którym empatyczna natura przysparza w życiu kłopotów.

| link |
@DieLeseratte
2024-05-31
7 /10
Przeczytane
OL
@olacom1_2
2021-10-30
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Empatia poradnik dla wrażliwych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl