Empatyczne zarządzanie w czasach kreatywności performatywnej

Anna Lipka, Stanisław Waszczak, Małgorzata Król, Agnieszka Giszterowicz
Empatyczne zarządzanie w czasach kreatywności performatywnej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Problematyka szeroko rozumianego empatycznego zarządzania i mieszczącego się w nim zarządzania zorientowanego na zdarzenia krytyczne w życiu pracowników, jest relatywnie nowym obszarem badań w nauce o organizacji i zarządzaniu. Nawiązuje do idei humanizacji pracy i humanistycznego zarządzania, ale jeszcze bardziej eksponuje potrzebę troski o pracownika (jego dobrostan) oraz budowania pozytywnych organizacji. Książkę (inspirowaną nie tylko analizami naukowymi, ale i twórczością artystyczną) warto przeczytać, gdyż: • zawiera pierwszą w polskiej literaturze przedmiotu tak wyczerpującą prezentację koncepcji zarządzania zorientowanego na zdarzenia krytyczne w życiu pracowników, obejmującą także charakterystykę instrumentów wsparcia, które mogą stosować działy personalne różnorodnych organizacji, chcące pozyskać i zatrzymać wartościowych pracowników, także z najmłodszych generacji; • pokazuje zależności między empatycznym zarządzaniem (którego rdzeń stanowi zarządzanie zorientowane na krytyczne zdarzenia w życiu pracowników) a innymi koncepcjami zarządzania, np. z Employee Relationship Management (zarządzanie relacjami z pracownikami); • odnosi się do wciąż rzadko jeszcze rozpatrywanego rynku doznań; • objaśnia dlaczego funkcjonowanie zespołów performerskich powinno być przedmiotem analizy i oceny także z perspektywy HR (human resources); • omawia przykłady identyfikacji performatywnej kreatywności (z takimi jej cechami, jak m.in. tworzenie „na żywo” przy współudziale publiczności, traktowanie własnego ciała jako „surowca” kreacji, dostarczanie wrażeń oraz sprawczość) odnoszące się do zespołów piłkarskich oraz fotografowania; • podejmuje wątek wyceny kapitału ludzkiego performerów i wysokiego ryzyka związanego z ich pracą, które uzasadnia stosowanie szczególnie wobec nich zarządzania zorientowanego na zdarzenie krytyczne; • wnosi wkład w doskonalenie metodyki zarządzania ryzykiem personalnym; • zawiera bogaty, odpowiednio zinterpretowany (w kontekście zarządzania zorientowanego na zdarzenia krytyczne w życiu pracowników) materiał empiryczny, pozyskany z wywiadów z zespołami muzycznymi).
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-8102-054-1, 9788381020541
Wydawnictwo: CeDeWu
Stron: 186

Autor

Anna Lipka Prof. dr hab. Anna Lipka - ukończyła studia i doktoryzowała się na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie, a pracę habilitacyjną obroniła w Akademii Ekonomicznej w Katowicach (wcześniej jako stypendystka DAAD odbyła staż na Uniwersytecie w Trewirze). O...

Pozostałe książki:

Aktywność twórcza a pracoholizm Eksperyment w obszarze HR Eksperyment w obszarze HR, wydanie II Empatyczne zarządzanie w czasach kreatywności performatywnej Funkcjonowanie kreatywnych zespołów w kontekście stereotypizacji generacyjnej jako ryzyko w obszarze HR Gospodarowanie wielopokoleniowym kapitałem ludzkim Inwestycje w kapitał ludzki organizacji w okresie koniunktury i dekoniunktury Kreatywność i rutyna w działalności personalnej Kształtowanie motywacji wewnętrznej Lojalność pracownicza Ryzyko (zagrożenia i szanse) zatrudniania millenialsów W stronę kwalitologii zasobów ludzkich Współdziałanie : zmierzch rywalizacji pracowników? : pro- i antyrywalizacyjne narzędzia personalne
Wszystkie książki Anna Lipka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Empatyczne zarządzanie w czasach kreatywności performatywnej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Empatyczne zarządzanie w czasach kreatywności performatywnej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat