Etyka praktyczna

Peter Singer
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Etyka praktyczna
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Etyka praktyczna Petera Singera stała się klasycznym wstępem do etyki stosowanej właściwie od momentu jej publikacji w 1979 r. i została przetłumaczona na wiele języków. W niniejszym drugim wydaniu autor dokonał zmian we wszystkich rozdziałach, dodał dwa nowe i uaktualnił bibliografię. Załączył także dodatek opisujący poważne niezrozumienie i w konsekwencji gwałtowną reakcję na publikację w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Tematyka książki skupia się na zastosowaniu etyki do trudnych i kontrowersyjnych problemów społecznych jak: równość i dyskryminacja ze względu na rasę, płeć, zdolności czy gatunek; aborcja, eutanazja i eksperymenty na embrionach; status moralny zwierząt, użycie siły w polityce i nieposłuszeństwo obywatelskie; pomoc innym krajom i obowiązek wsparcia innych; odpowiedzialność za środowisko, traktowanie uchodźców. Singer wyjaśnia i ocenia kolejne argumenty w sposób łatwy do zrozumienia i nie indoktrynując. Konstruuje książkę tak, by pokazać, iż współczesne kontrowersje mają często głębokie filozoficzne korzenie; przedstawia także własną teorię etyczną, która może być zastosowana w spójny i przekonywający sposób do wszystkich praktycznych przypadków. Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla profesorów i studentów etyki czy to w programie filozofii, czy innych działów humanistyki oraz nauk społecznych; może jednak zainteresować każdą myślącą osobę, która śledzi najtrudniejsze problemy społeczne. Prof. Peter Singer zajmuje się etyką od ponad 30 lat. Jest jednym z najbardziej znanych i cenionych specjalistów z tego zakresu na świecie. Napisał wiele książek. Niniejsza jest centralną dla jego poglądów etycznych. Została, jak dotąd, przetłumaczona na 11 języków, rozeszła się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy i weszła do kanonu etyki stosowanej. Zyski z jej sprzedaży autor przekazuje na cele charytatywne. Obecnie pracuje na uniwersytecie w Princeton.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-05-13319-7, 9788305133197
Wydawnictwo: KSIĄŻKA I WIEDZA
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Peter Singer Peter Singer
Urodzony 6 lipca 1946 roku w Australii (Melbourne)
Peter Singer – australijski etyk, profesor University Center for Human Values, Princeton University. Wykładał m.in. w Oxfordzie, Nowym Jorku, University of Colorado, University of California i Monash University. Jako jeden z pierwszych Singer prz...

Pozostałe książki:

Hegel Wyzwolenie zwierząt Życie, które możesz ocalić Etyka a to, co jemy Hegel: A Very Short Introduction
Wszystkie książki Peter Singer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Etyka praktyczna? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@SenaRobin
2012-02-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane Socjo-religio-antropo-itp.

Cytaty z książki

O nie! Książka Etyka praktyczna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe