Życie, które możesz ocalić

Peter Singer
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Życie, które możesz ocalić
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Peter Singer, najbardziej wpływowy, współcześnie żyjący filozof - tym razem sięga po temat ubóstwa. Przywołuje etyczne argumenty, pouczające przykłady oraz przedstawia studium przypadku udzielania wsparcia potrzebującym, aby pokazać, że nasza obecna reakcja na światowe ubóstwo jest nie tylko niewystarczająca, lecz również moralnie niewybaczalna. "Życie, które możesz ocalić" uczy nas, jak pomagając innym, możemy przyczynić się do rozwiązania problemu biedy na świecie. Przekonuje też, że wyplenienie ubóstwa na świecie jest w zasięgu działania każdego współczesnego człowieka.
Data wydania: 2011-09-21
ISBN: 978-83-7554-314-8, 9788375543148
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 278
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Peter Singer Peter Singer
Urodzony 6 lipca 1946 roku w Australii (Melbourne)
Peter Singer – australijski etyk, profesor University Center for Human Values, Princeton University. Wykładał m.in. w Oxfordzie, Nowym Jorku, University of Colorado, University of California i Monash University. Jako jeden z pierwszych Singer prz...

Pozostałe książki:

Wyzwolenie zwierząt Etyka praktyczna W obronie zwierząt Życie, które możesz ocalić Etyka a to, co jemy Hegel Hegel: A Very Short Introduction Jeden świat. Etyka globalizacji O życiu i śmierci: Upadek etyki tradycyjnej Ponad czasem
Wszystkie książki Peter Singer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Życie, które możesz ocalić aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Carmel-by-the-Sea
2019-12-15
8 /10
Przeczytane Reportaże_i_ współczesny_świat Posiadam

"Możesz spojrzeć na to tak: co może bardziej motywować do działania niż chęć zrobienia co w ludzkiej mocy, by zmniejszyć ból i cierpienie?"

Takie pytanie kończy bardzo potrzebną społecznie publikację "Życie które możesz ocalić" profesora bioetyki Petera Singera.

Jasno postawionymi celami książki, było zmobilizowanie czytelnika do zmierzenia się z problemem biedy na świecie i namówienie go do dobroczynności na miarę możliwości finansowych. Singer bez tonu moralizatorskiego, szczerze poprowadził wywód, który w każdym musi zasiać wiele pytań o własne postawy moralne i stopień ich poprawności. Nie epatuje nieuchronnym, ale i częściowo redukowalnym, cierpieniem na świecie. Skupia się na faktach i liczbach. Podaje przykłady do naśladowania i zachęca. Opisuje godne pochwały postawy bezimiennych, skoordynowane działania instytucji i możliwe kierunki poprawy losu tym z ludzi, którzy żyją i umierają w biedzie.

Jako etyk, Singer sprawnie rozpracował relatywizm moralny, jako wygodną postawę leniwych czy egocentrycznych (str. 52-54) . Krótko zreferował współczesne odczytanie natury ludzkiej w kontekście dobroczynności (str. 83-105). Opisał dość oczywiste, w większości, przyczyny bierności, które w skrajnych przypadkach można nazwać znieczulicą wobec wymagających pomocy:

• bezimienność osób w potrzebie
• kulturowy i geograficzny dystans dzielący nas od biedy
• daremność starań, szczególnie w obliczu przykładów, kiedy zasoby pomocowe marnowano
...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Życie, które możesz ocalić. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl