Fajbus. 997 przypadków z życia

Magda Omilianowicz, Michał Fajbusiewicz
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Fajbus. 997 przypadków z życia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.4 /10
Ocena 6.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Twórca kultowego programu „Magazyn kryminalny 997”, który przez lata elektryzował całą Polskę. Człowiek orkiestra, dziecko szczęścia, miłośnik dobrej zabawy, dziennikarz, wymagający szef, zdyscyplinowany, choć rozrywkowy. Szczerze opowiada o sobie, o plusach i minusach sławy, kulisach pracy dziennikarza i swej przewrotnej naturze. Nie oszczędza też TVP, do której niedawno wrócił, lecz na bardzo krótko… Ma na koncie sporo: - mnóstwo programów, w których badał zagadkowe zbrodnie sprzed lat, uczył, jak strzec się przed przestępcami, edukował – razem ze znanymi aktorami – jak nie wpaść w sidła naciągaczy - kilkaset filmów dokumentalnych - doświadczenia zdobywane podczas podróży – objechał niemal cały świat - tysiące fotografii, szczególnie cykle portretów oraz życzliwość całego grona wiernych przyjaciół, choć trzeba przyznać, że nie mają z nim lekko, jako że co i rusz zastawia na nich pułapkę.  
Data wydania: 2019-06-19
ISBN: 978-83-951569-6-0, 9788395156960
Wydawnictwo: Kompania Mediowa
Kategorie: Biografia, Reportaż
Stron: 284
dodana przez: Mirko

Autor

Magda Omilianowicz Magda Omilianowicz Polska dziennikarka i autorka książek. Zajmuje się głównie tematyką społeczną, obyczajową i kryminalną. Pracowała m.in. w redakcjach takich dzienników, tygodników i czasopism jak "Fortuna", "Polityka", "Głos Koszaliński" czy "Gazeta Wyborcza". Jako ...

Pozostałe książki:

Bestia. Studium zła Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki Przepis na fałszerza Jedz mądrze. Fakty i mity o zdrowym odżywianiu Wampir. Jak rodzi się zło. Epilog
Wszystkie książki Magda Omilianowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Fajbus. 997 przypadków z życia aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

EK
2022-05-23
5 /10
Przeczytane

Wywiad - rzeka z Michałem Fajbusiewiczem, twórcą popularnego przez wiele lat Magazynu Kryminalnego 997 oraz, jak się okazało, człowiekiem wielu talentów i profesji. Liczyłam na informacje o fenomenie programu i ciekawostki z planu, widać źle zinterpretowałam tytuł.

Magazyn Kryminalny 997 - ponad 700 odcinków z udziałem pana Michała ( jako autora lub prowadzącego ), przy pomocy widzów wykrycie sprawców ponad 300 przestępstw, miliony widzów przed telewizorami.
I najważniejsza sprawa - program pełnił przez wiele lat niebagatelną rolę w zakresie prewencji: telewidzu, bądź czujny, ostrożny, nie ufaj, zabezpiecz mienie, nie chodź samotnie w odludnych miejscach po zmroku, spójrz - to cię może spotkać.

Rozczarowałam się, w wywiadzie program to znikoma część, dostałam za to wspomnienie z barwnego życia Michała Fajbusiewicza, ale wcale mnie to nie interesowało. Jakich zajęć się w życiu imał, jaki instrument stoi u niego w salonie i dlaczego, z kim pił i ile, z kim żył, dokąd podróżował, jakie żarty się go imały i co na to jego znajomi - tematy w sam raz do kolorowej prasy. Życie miał z pewnością ciekawe, ale porywająca książka z tego nie powstała. Może z powodu niewprawnie prowadzonego wywiadu i pytań jakby dopisanych do gotowego tekstu głównego bohatera. A może to nie powinien być wywiad, tylko wspomnienie pisane bezpośrednio przez autora?
Doczytałam do końca z sentymentalnej sympatii i szacunku dla twórcy programu, który towarzyszył mi przez lata.
...

× 1 | link |
@sebastianprokop26
2020-08-30
9 /10
Przeczytane Biografie
@opisujeksiazki
2020-06-02
7 /10
Przeczytane
GA
2019-11-04
2 /10
Przeczytane
KS
2019-09-23
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Fajbus. 997 przypadków z życia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl