Flagi nad gettem

Mosze Arens
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Flagi nad gettem
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Powstanie w getcie warszawskim było jednym z najważniejszych i jednym z najbardziej dramatycznych wydarzeń II wojny światowej. O wydarzeniu tym powstało już wiele książek, napisano setek artykułów zrealizowano kilka pasjonujących filmów. Tym niemniej monografia Mosze Arensa ? jednego z najwybitniejszych izraelskich polityków drugiej połowy II wieku - zasługuje na szczególną uwagę. Jest to książka o dwóch zbrojnych żydowskich organizacjach: Żydowskiej Organizacji Bojowej, powszechnie znanej, docenianej i wysławianej oraz nieco zapomnianym Żydowskim Związku Wojskowym. Jest to opowieść o bohaterskich przywódcach obu ugrupowań, Mordechaju Anielewiczu I Pawle Frenklu, o ideologicznych kontrowersjach uniemożliwiających zjednoczenie nawet w tych tragicznych chwilach.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-61978-65-7, 9788361978657
Wydawnictwo: Austeria
Stron: 276
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Mosze Arens Mosze Arens
Urodzony 27 grudnia 1925 roku na Litwie (Kowno, Litwa)
Izraelski naukowiec i polityk, członek Knesetu, minister spraw zagranicznych, trzykrotny minister obrony. Ambasador Izraela w Stanach Zjednoczonych. Od wczesnej młodości związany z ruchem syjonistycznym. Wraz z rodziną w 1939 roku wyemigrował do Sta...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Flagi nad gettem nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@karbonariusz8
2023-04-16
9 /10
Przeczytane

Mosze Arens - polityk, który stał się badaczem żydowskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej. Jego książka "Flagi nad gettem" jest jedną z pierwszych publikacji dotyczących dziejów powstałego pod koniec 1942 r. w getcie warszawskim Żydowskiego Związku Wojskowego. Książka ta powstała m.in., dzięki wykorzystaniu materiałów archiwalnych/wspomnień, które do momentu ukazania się publikacji nie były wykorzystywane w naukowych opracowaniach.

× 4 | link |
@polokokta
2019-11-18
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Walka sił ŻZW z Niemcami tego dnia trwała dalej. Stroop określał ją mianem "gorzkiej", Niemcy zostali zaatakowani przy pomocy granatów, materiałów wybuchowych, pistoletów i koktajli Mołotowa. Relacjonuje, że po kilku natarciach zdołano oczyścić domy z "podludzi", którzy kontynuowali opór.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl