Generał Stalina. Życie Gieorgija Żukowa

Geoffrey Roberts
Generał Stalina. Życie Gieorgija Żukowa
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Mówiono o nim, że ocalił Związek Radziecki przed Hitlerem.„Marszałek zwycięstwa”, gwiazda rosyjskiej generalicji. Kim był Georgij Żukow? Genialnym strategiem czy kolejnym „bohaterem” wykreowanym przez sowiecką propagandę?

Jaką rolę odegrał w trakcie radzieckiej ofensywy w 1944, którą wstrzymano, gdy wybuchło Powstanie Warszawskie?

Życiorys generała Żukowa wydaje się być spełnieniem soviet dream. Wywodzący się z chłopskiej rodziny mężczyzna zrobił oszałamiającą karierę w wojsku. Dzięki nieustępliwości i twardemu charakterowi sięgnął po najwyższe odznaczenia, a po II wojnie światowej zyskał status żywej legendy. Jego nazwisko wymieniano jednym tchem obok Gagarina, Berii, Stachanowa.

Żukow z perspektywy dowódcy obserwował piekło zaciekłej bitwy na Łuku Kurskim. Od tamtego zwycięstwa zależała cała jego przyszłość. Okupione masą ofiar zwycięstwo przyniosło mu sławę. Po wojnie, choć przyjmowany z honorami, ze zmiennym szczęściem walczył o względy Stalina i pozycję w radzieckich strukturach władzy.

W swojej książce Geoffrey Roberts podejmuje wiele innych wątków, które pozwalają zrozumieć ciągle żywy fenomen Żukowa w Rosji.
Tytuł oryginalny: Stalin’s General. The Life of Georgy Zhukov
Data wydania: 2014-06-04
ISBN: 978-83-240-2529-9, 9788324025299
Wydawnictwo: Znak
Kategoria: Biografia
Stron: 448
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Geoffrey Roberts Geoffrey Roberts
Urodzony w 1952 roku w Wielkiej Brytanii (Deptford)
Geoffrey Roberts – brytyjski historyk, biograf i publicysta. Był uczniem Abbey and Stanhope Grammar School, którą ukończył w wieku 16 lat. Rozpoczął wówczas pracę jako urzędnik w Greater London Council. W 1970 rozpoczął studia na kierunku stosunków...

Pozostałe książki:

Wojny Stalina Churchill i Stalin. Toksyczni bracia
Wszystkie książki Geoffrey Roberts

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Generał Stalina. Życie Gieorgija Żukowa aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Generał Stalina. Życie Gieorgija Żukowa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl