Godzina prawdziwych odczuć; Leworęczna kobieta

Peter Handke
Godzina prawdziwych odczuć; Leworęczna kobieta
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Bohaterem "Godziny prawdziwych odczuć" jest referent prasowy ambasady austriackiej w Paryżu, któremu na pozór nie brak podstaw do satysfakcji życiowej, zadowolenia, a nawet szczęścia. I oto nagle, pod wpływem koszmarnego snu, Gregor Keuschnig zaczyna czuć się kimś innym, odmienionym, całe dotychczasowe życie wywołuje w nim niechęć a bliscy stają się obcy. Marianna z "Leworęcznej kobiety" jest również taką zagubioną egzystencją żyjącą w dobrze w dobrze zorganizowanym świecie pozorów i pozornych sukcesów. Jej natura buntuje się nagle przeciwko ciśnieniu stereotypów zachowań, myśli i działań; bohaterka gestem rozpaczy próbuje wyrwać się z krępujących ją więzów.  
Tytuł oryginalny: Die Stunde der wahren Empfindung; Die linkshändige Frau
Data wydania: 1980
ISBN: 83-07-00302-4, 8307003024
Wydawnictwo: Czytelnik
Seria: Nike
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 236

Autor

Peter Handke Peter Handke
Urodzony 6 grudnia 1942 roku w Austrii (Griffen)
Peter Handke – austriacki pisarz i tłumacz, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 2019 rok. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych austriackich pisarzy. W latach 1944–1948 Peter Handke mieszkał wraz z matką (Słowenką z Karyntii) w Berlinie,...

Pozostałe książki:

Don Juan (sam o sobie opowiada) Pewnej ciemnej nocy wyszedłem z mojego cichego domu Spotkanie poza czasem. Antologia fantastycznej noweli austriackiej Powitanie rady nadzorczej Kali albo Sól
Wszystkie książki Peter Handke

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Godzina prawdziwych odczuć; Leworęczna kobieta nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Antoniowka
2021-02-07
Przeczytane

Książka niedoczytana. Naprawdę bardzo chciałam, jednak po jakimś miesiącu odpuściłam. Czuję niedosyt, ponieważ tematyka, którą Autor porusza w książce jest dla mnie bardzo ciekawa – poczucie osamotnienia, wyobcowania, niezrozumienia, wszechogarniający smutek i bezsens. Niestety w literaturze preferuję prostotę i bardziej interesuje mnie treść niż forma. A podanie tego tematu sprawiło, że nie byłam w stanie brnąć dalej. Może drugi utwór – „Leworęczna kobieta” byłby dla mnie bardziej strawny, jednak nie chciałam blokować dostępu do Noblisty innym czytelnikom i oddałam książkę do biblioteki. Ja na nią jestem chyba za głupia... Pozostawiam bez oceny.

× 2 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Godzina prawdziwych odczuć; Leworęczna kobieta. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl