Godzina prawdziwych odczuć; Leworęczna kobieta

Peter Handke
Książka Godzina prawdziwych odczuć; Leworęczna kobieta
Książka Godzina prawdziwych odczuć; Leworęczna kobieta
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Bohaterem "Godziny prawdziwych odczuć" jest referent prasowy ambasady austriackiej w Paryżu, któremu na pozór nie brak podstaw do satysfakcji życiowej, zadowolenia, a nawet szczęścia. I oto nagle, pod wpływem koszmarnego snu, Gregor Keuschnig zaczyna czuć się kimś innym, odmienionym, całe dotychczasowe życie wywołuje w nim niechęć a bliscy stają się obcy. Marianna z "Leworęcznej kobiety" jest również taką zagubioną egzystencją żyjącą w dobrze w dobrze zorganizowanym świecie pozorów i pozornych sukcesów. Jej natura buntuje się nagle przeciwko ciśnieniu stereotypów zachowań, myśli i działań; bohaterka gestem rozpaczy próbuje wyrwać się z krępujących ją więzów.  
Tytuł oryginalny: Die Stunde der wahren Empfindung; Die linkshändige Frau
Data wydania: 1980
ISBN: 83-07-00302-4, 8307003024
Wydawnictwo: Czytelnik
Seria: Nike
Kategoria: Literatura piękna
Stron: 236

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Godzina prawdziwych odczuć; Leworęczna kobieta nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Godzina prawdziwych odczuć; Leworęczna kobieta. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}