Gra pozorów

Katarzyna Majgier
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Gra pozorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Barwne historie niepospolitych mieszkańców Krakowa, ich zagmatwanych losów i... nieoczekiwanych zamian ról.
Kraków u schyłku XIX wieku. Czasy Młodej Polski. Właściciel kamienicy na Grodzkiej zapisami swojego testamentu wywraca do góry nogami życie klepiącego biedę artysty Floriana i młodego służącego Marcela. Czy ta zmiana doda im skrzydeł i otworzy przed nimi nowe możliwości? W tym samym czasie z podkrakowskiego wiejskiego dworku wyrzucają młodą podkuchenną – cichą, bogobojną Zosię. Może tylko się utopić... albo ruszyć do Krakowa! Choć na pozór te wydarzenia nie mają ze sobą nic wspólnego – podobnie jak losy ambitnej szwaczki, lekarza od „wstydliwych chorób”, angielskiej niani czy przemysłowca, który chciałby naprawić świat – ścieżki tych bohaterów niespodziewanie się przetną. Zakazane miłości, zdrady, kłamstwa, tajemnice, wartka akcja i jej zaskakujące zwroty to – poza wyrazistymi bohaterami – najmocniejsze atuty tej wciągającej powieści. W kolejnych częściach małopolskiej sagi poznamy historię nieślubnej córki Zosi oraz kolejnego pokolenia, któremu przyjdzie budować... Nową Hutę.
Data wydania: 2016-09-14
ISBN: 978-83-65456-22-9, 9788365456229
Wydawnictwo: Zwierciadło
Cykl: Kuchennymi drzwiami, tom 1
Stron: 376
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Katarzyna Majgier Katarzyna Majgier
Urodzona 30 grudnia 1973 roku w Polsce (Kraków)
Absolwentka psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego – jako pisarka zadebiutowała w 2006 roku. Szybko zdobyła popularność jako autorka książek dla dorosłych (Stuletnia Gospoda) oraz dla dzieci i młodzieży (za które zdobyła m.in. nagrodę główną w kon...

Pozostałe książki:

Marzycielki Trzynastka na karku Gdybym była czekoladą Niedokończony eliksir nieśmiertelności Duch z Niewiadomic
Wszystkie książki Katarzyna Majgier

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Moje wielkie rozczarowanie

30.03.2022

Nie zdarza się to po raz pierwszy, że wydaje mi się, jakbym czytała inną książkę niż pozostali czytelniczy. „Gra pozorów” zbiera bardzo wysokie oceny i zachwyty. Mnie niestety zachwycić nie zdołała. Dawno nie czytałam tak beznamiętnie napisanej sagi, miałam wrażenie, jakbym miała do czynienia z artykułem w gazecie, a i te bardzo często mają w sobi... Recenzja książki Gra pozorów

@Nina@Nina × 26

„Gra pozorów”

19.03.2022

Zofia Nowakowska, urodziwa, młoda dziewczyna zostaje wydalona z dworku, w którym pracowała jako podkuchenna. Poniżona przez pracodawców, musi znaleźć nowy dom, nową pracę. Zrozpaczona, targana sprzecznymi emocjami, pokonuje ogromny lęk i wstyd, postanawia wyjechać do mało znanej ciotki Antoniny z Krakowa. W tym samym czasie Teodor Lutoborski, boga... Recenzja książki Gra pozorów

@ela_r22@ela_r22 × 21

Gra pozorów

18.03.2022

Rodzinne tajemnice, wielkie namiętności i zakazana miłość, a w tle XIX - wieczny Kraków z jego malowniczą bohema, blichtrem wyższych sfer, ale i ciemnymi zaułkami, gdzie toczy się prawdziwe życie. Zofia Nowakowska, to młoda służąca z podkarpackiego dworku rodziny - Rozchodowskich, pewnego dnia zostaje wyrzucona na bruk, gdyż spodziewa się dziecka ... Recenzja książki Gra pozorów

Jeśli lubicie rodzinne sagi to właśnie to jest książka, której szukaliście!

22.03.2022

Przedstawiam Wam książkę, która jest kolejną z kategorii rodzinna saga na rynku. Pierwszą jaką czytałam było „Stulecie Winnych” i od samego początku zaczęłam ją uwielbiać. Teraz z zaciekawieniem oglądam serial! Co do „Gry pozorów” to nie zawiodła ona moich oczekiwań! Jest tak samo dobra jak „Stulecie Winnych” i zasługuje na rozgłos! Zosia – ... Recenzja książki Gra pozorów

Moja opinia o książce

Opinie

MA
2022-05-04
Przeczytane

"Gra pozorów" to pierwszy tom serii "Kuchennymi drzwiami".
Rodzinne tajemnice, wielkie namiętności i zakazana miłość, a w tle XIX wieczny Kraków. Nie tylko ten piękny z wytwornymi damami, ale i ten biedny, gdzie toczy się walka o każdy dzień.

Poznajemy Zosię, młodą służącą z podkrakowskiego dworku, która została zwolniona z pracy.
Spodziewa się dziecka pracodawcy i postanawia wyjechać do Krakowa w poszukiwaniu swojego miejsca i ustabilizowaniu swojej sytuacji.
W tym samym czasie bogaty Teodor Lutoborski podczas ostatniej nocy swego żywota spisuje testament. Majątek rozdziela między wiernego służącego Marcela, a dalekiego kuzyna o duszy estety.
Czy losy tej trójki połączą się?

Autorka stworzyła świetną historię. Weszła na salony kuchennymi drzwiami i skradła moje serce.
Powieść jest napisana cudownym językiem, czuć lekkość i świeżość.
Autorka niemal namacalne przenosi nas do starego Krakowa, prowadzi po uliczkach, oczami wyobraźni widzimy miejsca przez nią opisane, tamtejszych ludzi, gwar i przepych.
Jeśli lubicie sagi rodzinę osadzone właśnie w takich realiach będziecie usatysfakcjonowani.
Wspaniały wstęp do kolejnego tomu, który już jest dostępny.


× 1 | link |
@mag-tur
2022-06-25
8 /10
Przeczytane

"Gra pozorów" to pierwszy tom serii "Kuchennymi drzwiami". Rzecz się dzieje w Krakowie, w czasie, gdy Tetmajer brał ślub z chłopką ze wsi Bronowice. Jest to okres, gdy powoli zachodzą przemiany w przemyśle, ludzkiej mentalności i technice. Jest to jednak nadal ten okres, gdy kobiety że zubożałej szlachty w dalszym ciągu wolą znaleźć sobie jakiegokolwiek męża z zasobnym portfelem, który zapewniłby im bezpieczny dom, niż podjąć pracę.

Chłopki z kolei, które zostały surowo wychowane nie widzą potrzeby w kształceniu dzieci, bo przecież w polu i obejściu tyle pracy a dziewczynę można na służbę oddać, żeby dorobiła nieco grosza.
W tych to czasach osadzona jest historia Zosi, która wyszła za mąż za chłopa i żyje na wsi oraz jej kuzynki Franciszki wychowanej w Krakowie przez matkę krawcową, a ich losy ukazane zostały na przestrzeni 20 lat.

Bardzo dobra powieść obyczajowo-historyczna z wyraźnie wykreowanymi postaciami od której trudno się oderwać. Polecam 😊

× 1 | link |
@malinka.a
2019-12-30
8 /10
Przeczytane Przeczytane w 2017 Lekka/ życiowa (przeczytane)

Czekam na dalsze losy bohaterów!!!

| link |
@Nina
2022-03-30
4 /10
Przeczytane 2022 E-book
@lawendowa_polana_ksiazek
2022-03-22
8 /10
@ela_r22
2022-03-19
7 /10
Przeczytane Powieść Historyczna 2022
ZA
2022-03-18
9 /10
@jelonka11
2020-04-27
8 /10
Przeczytane
@awiola
2016-11-10
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Dziewczyna powinna mieć dom w 1 palcu”
#
“Żaden mąż nie chce żony mądrzejszej od siebie”
#
“Im więcej człowiek widzi, tym więcej ma pokus i łatwiej o grzech”
#
“Najtrudniej pozbyć się najgorszych wspomnień”
#
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Światło i cień
Światło i cień
Katarzyna Majgier
8/10
Prawda i fałsz, światło i cień. Ludzie nie są tymi, za których się podają. Czasem tak jest łatwiej,...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl