Gruszki na wierzbie

Antoni Pieńkowski
Gruszki na wierzbie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kolejny tom Antoniego Pieńkowskiego - autora takich książek jak "Dookoła pajaca", "Prosto do raju" czy "Ożeń się, ja nie wrócę" - to tom przede wszystkim poetycki. A w zasadzie nie tyle poetycki co satyryczny. Pieńkowski przygląda się naszej rzeczywistości, naszym przywarom i śmiesznostkom. Naszym obyczajom i patologiom życia społecznego. Bezlitośnie wyszydza "nową klasę" kapitalistów i polityków, a zawsze z serdecznością patrzy na zwykłego człowieka. Znajdziemy tu kilkadziesiąt wierszy, ale także pewien zbiór prozy poetyckiej. Jak zwykle Pieńkowski jest liryczny, ale bywa spostrzegawczy, krytyczny. A Zbigniew Masternak w kwartalnika literackim "Wyspa" określa twórczość Pieńkowskiego takimi słowami: A. Pieńkowski dołączył do takich mistrzów pióra jak Ignacy Krasicki.I nic dziwnego, że przy takich recenzjach każdy kolejny tom Pieńkowskiego przynosi po prostu kawał dobrej literatury.
ISBN: 978-83-7998-124-3, 9788379981243
Wydawnictwo: Vis-á-Vis Etiuda

Autor

Antoni Pieńkowski Antoni Pieńkowski Antoni Pieńkowski – pisarz, dziennikarz, redaktor. Urodził się w Wysokiem Dużym niedaleko Łomży. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2012 roku członek Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Pozostałe książki:

Prosto do raju Dookoła pajaca : opowiadania z czasów PRL-u Jak zostałem kapitalistą Ballada o jednym groszu Los i inne opowiadania
Wszystkie książki Antoni Pieńkowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Gruszki na wierzbie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Gruszki na wierzbie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl