Utwory zebrane

Antoni Pieńkowski
Utwory zebrane
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pierwszy tom Utworów zebranych Antoniego Pieńkowskiego. Autor wydał do tej pory zbiory opowiadań „Dookoła pajaca, „Aniołek”, „Polska żegna papieża”, „Ewa”, „Prosto do raju” i „Wujek z Ameryki”. Wszystkie serdeczne, ciepłe, napisane z humorem, przedstawijące w lekko karykaturalny sposób współczesną rzeczywistość, bądź rzeczywistość PRL-u. O jednym z tomów Pieńkowskiego tak pisał Jarosław Górski w Magazynie Literackim „Ksiązki”: to jednocześnie rzecz bardzo osobista, sentymentalny powrót autora do lat dziecinnych, wspomnienia smaku najsmaczniejszego chleba z własnoręcznie ubitym masłem, pierwszych samodzielnie zarobionych pieniędzy, pierwszych fascynacji dziewczynami. Rzecz niewątpliwie pełna uroku”. W podobnie pozytywnym tonie o twórczości Pieńkowskiego pisały także „Nowe Książki” czy dziennik „Metro”.
Data wydania: 2010-11
ISBN: 978-83-61516-53-8, 9788361516538
Wydawnictwo: Vis-á-Vis Etiuda
Kategoria: Opowiadanie polskie
Stron: 608

Autor

Antoni Pieńkowski Antoni Pieńkowski Antoni Pieńkowski – pisarz, dziennikarz, redaktor. Urodził się w Wysokiem Dużym niedaleko Łomży. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2012 roku członek Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Pozostałe książki:

Prosto do raju Dookoła pajaca : opowiadania z czasów PRL-u Jak zostałem kapitalistą Ballada o jednym groszu Gruszki na wierzbie
Wszystkie książki Antoni Pieńkowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Utwory zebrane nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Utwory zebrane. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl