Utwory zebrane - opowiadania

Antoni Pieńkowski
Utwory zebrane - opowiadania
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Antoni Pieńkowski - poeta, prozaik, dramaturg, eseista, dziennikarz, napisał m.in. Dookoła pajaca, Ożeń się, ja nie wrócę, Pragnienie uśmiechu, Strofy satyryczne o szefach i szefowych. Obecny tom zawiera komplet opowiadań napisanych przez Autora. Mamy tu około 100 różnej długości i o różnej tematyce opowiadań. Łączy jest styl pisarski Pieńkowskiego, swoista czułość do bohaterów, często wplata autor zw zawoalowany sposób wątki autobiograficzne. Mamy tu trochę wspomnień z czasów PRL-u, ale też sporo o rodzącym się po 1989 roku kapitalizmie. Sporą część stanowią opowiadania pełne melancholijnej zadumy nad sobą, światem, człowiekiem, ludzką naturą, ale też często odwołują się do współczesnych wydarzeń.
Data wydania: 2022-08-03
ISBN: 978-83-7998-371-1, 9788379983711
Wydawnictwo: Vis-á-Vis Etiuda
Kategoria: Opowiadanie polskie
Stron: 550
dodana przez: Tanashiri

Autor

Antoni Pieńkowski Antoni Pieńkowski Antoni Pieńkowski – pisarz, dziennikarz, redaktor. Urodził się w Wysokiem Dużym niedaleko Łomży. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2012 roku członek Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Pozostałe książki:

Prosto do raju Dookoła pajaca : opowiadania z czasów PRL-u Jak zostałem kapitalistą Ballada o jednym groszu Gruszki na wierzbie
Wszystkie książki Antoni Pieńkowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Utwory zebrane - opowiadania aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Utwory zebrane - opowiadania. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl