Gus

autor: Kim Holden
Gus
9.33
Ocena 9.33 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Data wydania: 2016-9-7
ISBN: 978-83-8075-147-7 ( 9788380751477 )
Wydawnictwo: Filia
Stron: 504
puchar @miedzytytulami @miedzytytulami pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Napisz swoją opinię

Opinie

@Z_Ksiazkami_i_Sloncem
@Z_Ksiazkami_i_Sloncem 2019-02-11
Przeczytane (2019-02-06)
Czy da się żyć po utracie najbliższej osoby? Gdy tracisz coś więcej niż przyjaciółkę nic nie ma sensu, wszystko zlewa się w rozpacz, żal, smutek i gniew. Taki właśnie jest Gus na początku, zdołowany, smutny i uciekający w alkohol, papierosy i inne używki. Nie może sobie poradzić po utarcie Promyczka, nikt go przecież nie zastąpi. Jednak pojawia się podczas ich trasy koncertowej Scout, dziewczyna, której zadaniem było właśnie pilnowanie gwiazdy rocka. Początkowa niechęć w pewnym momencie po odkryciu przeszłości tej dwójki zamienia się w relację, która nie jest tylko przyjaźnią. Mamy tu również innych bohaterów, między innymi Kellera, jego córeczkę, Franco i innych ważnych niegdyś dla Katie osób. Szczerze mówiąc Kim Holden znowu mnie złamała, myślałam, że po „Promyczku” nie będę nigdy tak płakać na książkach. Niespodzianka! Jednak ta historia była również przepełniona bólem i stratą, czymś czego nie da się do końca opisać. Dla Gusa była to trudna droga, musiał nauczyć się żyć bez swojej drugiej połówki, pomimo tego, że zwykłe czynności mu o tym przypominały. Musiał udźwignąć popularność swojego zespołu i trasę koncertową, a w tym wszystkim pojawiła się również blokada twórcza. Dla Scout życie też nie było łaskawe, mieszkała z ciotką, która nie potrafiła dać sobie rady z nałogiem, jej rodzice nie mogli się nią należycie zająć, a po przyjeździe do domu rodzinnego Gusa pojawia się jej ukochany kuzyn Pax. Ten chłopak mnie zauroczył! Generalnie cała opowieść mną wstrząsnęła, widzimy tu ogromną sile miłości i przyjaźni jaka łączyła Gusa z naszym Promyczkiem. Ale jest również o odnalezieniu nadziei i światła. Przepiękna opowieść, która jest tak samo dobra jak nasz poprzedni „Promyczek”
@w.moich.kregach
@w.moich.kregach 2019-02-11
Przeczytane (2017-10-15)
Kontynuacja "Promyczka" bardzo mi się podobała, chociaż nie była tak samo wzruszająca Fajnie było przeczytać o tym, jak Gus radził sobie po stracie ukochanej osoby.
Autorzy
Kim Holden
Kim Holden
Niektóre z moich ulubionych rzeczy: czytanie, pisanie, dwaj najfajniejsi faceci na świecie (mój mąż i syn), mój rower (mój mąż to zbudował dla mnie), Facebook (jestem prawie pewna, że to uzależnienie ...
Inne książki:
Książka Promyczek
Książka Franco
Książka O wiele więcej