Historia Chin : nowe spojrzenie

John King Fairbank
Historia Chin : nowe spojrzenie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka Hojna Kinga Fairbanka to nie wątpliwie jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza historia Chin, jaka powstała w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Błyskotliwa, krytyczna, dociekliwa, charakteryzująca się świetnym syntetycznym ujęciem przedstawia dzieje tego ogromnego państwa od chwili jego narodzin do naszych czasów. Fairbank stawia wiele zasadniczych pytań, dotyczących fenomenu cywilizacji historii Państwa Środka. Między innymi, jak to możliwe, że w tym kraju tak niewielu i tak długo, a zarazem tak efektywnie rządziło tak ogromną liczbą poddanych? Dlaczego cesarstwo, które jeszcze w XI i XII wieku pozostawiało za sobą w tyle Europę, w kilka wieków później znalazło się w sytuacji diametralnie odmiennej. Dlaczego w drugiej połowie lat czterdziestych komuniści byli w stanie przejąć władzę na kontynencie chińskim?
Data wydania: 2003-01-01
ISBN: 978-83-11-09726-1, 9788311097261
Wydawnictwo: Bellona
Stron: 478

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Historia Chin : nowe spojrzenie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Historia Chin : nowe spojrzenie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl