Historia złych uczynków

Katarzyna Zyskowska
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów
Książka Historia złych uczynków
Książka Historia złych uczynków
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 7 ocen kanapowiczów

Opis

Połączyła ich miłość? Pożądanie? Przeznaczenie? A może zło, które wydarzyło się dużo wcześniej? Nina przyjeżdża na studia do Warszawy. Wierzy, że ma szansę na lepsze życie niż jej matka. Jednak dzień, w którym wsiada do samochodu z tajemniczym mężczyzną, zmienia wszystko nieodwracalnie. Nina wikła się w toksyczny, niebezpieczny związek. Miłosz fascynuje ją i przeraża. Kontroluje. Uzależnia.Zmusza do rzeczy, których nigdy by nie zrobiła. A potem mężczyzna nagle znika. Zrozpaczona Nina zaczyna poszukiwania, które prowadzą ją do starego domu w przedwojennym letnisku. Domu, w którym dawno temu ktoś popełnił zły uczynek. Niejeden. Czy Miłosz i Nina spotkali się przypadkowo?A może są tylko kolejnym ogniwem historii, która zaczęła się dużo wcześniej?I kto zapłaci za złe uczynki, które nigdy nie zostały ukarane?
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-240-3791-9, 9788324037919
Wydawnictwo: Znak
Stron: 512

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Rewelacja!

Nie będę pisać o treści, ale muszę podzielić się emocjami. Autorkę znam i lubię więc bez oporów i wahania sięgnęłam po Historię złych uczynków. Sięgnęłam i przepadłam dla świata. Ciężko było mi odkładać lekturę kiedy trzeba było iść spać, bo przecież jutro do pracy; każda przerwa w pracy - książka, chwila wolna w domu - książka, w łóżku - książka. To było jak bagno, czasami cuchnące, ale nie dało się z niego łatwo wydostać. Emocji mnóstwo, chociaż przeważnie tych negatywnych - złość, obrzydzenie, niedowierzanie, zniesmaczenie. Ale gdzieś tam przewija się również miłość, niezbyt ładna, nie zaw... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Czytada
2019-01-08
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
"Historia złych uczynków" to książka, która wyróżniła się na tle innych i zrobiła na mnie ogromne wrażenie. To bez wątpienia moje odkrycie 2018 roku. Akcja w niej zawarta toczy się równomiernie na dwóch płaszczyznach: II wojny światowej i współcześnie. To niesamowita opowieść, która ukazuje jak błędy przeszłości i popełnione w nich grzechy domagać się będą sprawiedliwości i kary. Z pokolenia na pokolenie zbierając przy tym żniwo śmierci. Nie ma tu mowy o przedawnieniu spraw. Wyrządzone zło nie pozwoli o sobie zapomnieć o czym przekonają się Nina i Miłosz, których losy już dawno zostały zapisane na kartach historii przez Felicję i Bronka. Koncepcja przechodzącej winy jest tu głęboko widoczna...
{}× 1 | link |
@mikakeMonika
@mikakeMonika
2019-11-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2019-11-15)
Książka niesamowita. Rozpocznę cytatem: "I wszystko jest ze sobą w jakiś niepojęty sposób połączone, powiązane i trwa od nie wiadomo kiedy." Sploty wydarzeń, na które w pewnym momencie zaczyna się czekać. Autorka powoli odkrywa karty, dozuje wiedzę, każe się domyślać... Aż chce się czytać i czytać, i czytać. W pewnym sensie bawi się czytelnikiem. Kolejna książka, po przeczytaniu której szkoda mi, że to już koniec. Bardzo mi się podobała. Ta książka to majstersztyk.
{}× 1 | link |
@Zuell_Zuell
@Zuell_Zuell
2019-11-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane (2019-05-30)
Tajemnicza i mroczna. Wstrząsająca i przerażająca. Tragiczna. Historia złych uczynków. Przedstawiona naprawdę poruszająco. Jak człowiek człowiekowi zgotował ten los. I jak karma powraca. Fabuła jest przedstawiona w dwóch płaszczyznach czasowych. W dwóch światach. Po pierwsze poznajemy usamodzielniającą się Ninę, która rozpoczyna studia we współczesnej Warszawie, a równolegle obserwujemy wojenne i powojenne losy Felicji i Bronka. Powoli orientujemy się, że te dwa czasowo odrębne światy zaczynają się łączyć i poznajemy zaskakujące powiązania i koligacje bohaterów. A wojenne dramaty i traumy wcale się nie kończą... "Historia złych uczynków" to historia złych uczuć, złych emocji, złych wyborów,...
{} | link |
@Aneta_Broniewska
@Aneta_Broniewska
2019-11-16
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane (2019-01-19)
Nie jest to łatwa i przyjemna lektura, ale to nie znaczy że nie jest dobra. Wprost przeciwnie, należy do tych, które zostają w pamięci. To opowieść o złu które jest wszechobecne, ale nie zawsze tak oczywiste. O złu, które łączy losy wielu osób i wpływa na kolejne pokolenia.
{} | link |
@Nina
2019-10-31
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane (2019-09-17)
NI
@Nievi19
2019-05-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane (2018-10-27) Przeczytane 2018
ET
@Eta_2
2019-04-11
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane (2019-04-11)

Co czytać po książce “Historia złych uczynków”- Katarzyna Zyskowska

Książka Ironia losu
Ironia losu Katarzyna Misiołek "Haber Olga, Orlicz Daria"
{}8.5/10
Marzena wierzy, że wciąż jeszcze ma kontrolę nad swoim siela...
Książka Kulti
Kulti Mariana Zapata
{}6.3/10
Wierz mi, miałam ochotę walnąć cię raz czy dwa albo pięć. Gd...
Książka Znajdź mnie
Znajdź mnie Jon Stock Monroe
{}6.2/10
Czasem widzimy tylko to, co chcemy zobaczyć. Czasem to, co w...
Książka Horyzont zła
Horyzont zła Haylen Beck
{}7/10
Samotna matka ucieka ze swymi dziećmi z Nowego Jorku do Kali...
Książka W cieniu prawa
W cieniu prawa Remigiusz Mróz
{}8.4/10
Galicja, 1909 rok. Mimo złej opinii i niejasnej przeszłości ...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się