Ty jesteś moje imię

Katarzyna Zyskowska
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Książka Ty jesteś moje imię
Książka Ty jesteś moje imię
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Trwa wojna, zniewoleni mieszkańcy Warszawy żyją w cieniu łapanek i ulicznych egzekucji. Gruzy pozostałe po kampanii wrześniowej, wszechobecne cierpienie i strach to nie najlepsza sceneria dla miłości. Jednak właśnie wtedy krzyżują się drogi Basi i Krzysztofa. Dziewiętnastoletnia dziewczyna i piękny poeta. Trochę nieśmiali, odrobinę zagubieni, bardzo zakochani. Ponad czarną otchłanią okupacji, w czasach najtrudniejszych wyborów, rozkwita niezwykła miłość, biała magia.
Data wydania: 2014-07-23
ISBN: 978-83-7988-133-8, 9788379881338
Wydawnictwo: Filia
Stron: 424

Autor

Jestem szczęśliwą posiadaczką: jednego małżonka, jednego dziecka, dwóch dyplomów, które nigdy mi się do niczego nie przydały, trzech siwych włosów, czterech wydanych książek i mnóstwa pomysłów na kolejne. Katarzyna Zyskowska-Ignaciak @Link Urodziła s...

Książki Katarzyna Zyskowska

Wszystkie książki Katarzyna Zyskowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Miłość zawsze zwycięży

„Słońce, słońce w ramionach czy twego ciała kryształ pełen owoców białych, gdzie zdrój zielony tryska, gdzie oczy miękkie w mroku tak pół mnie, a pół Bogu…” [1] Krzysztof Kamil Baczyński – poeta czasu wojny, żołnierz Armii Krajowej, jeden z bardziej znanych przedstawicieli pokolenia Kolumbów, powst... czytaj dalej »

MA
@maggie.p

Miłość w czasach apokalipsy

"Pojutrze, za tydzień. Codziennie". II wojna światowa, śmierć, cierpienie, zagłada i oni – dziewiętnastoletnia dziewczyna i zdolny poeta, których niespodziewanie dopada strzała amora. Pomimo apokalipsy dziejącej się na ich oczach - Krzysztof Kamil Baczyński i Barbara Drapczyńska zachowali magię swo... czytaj dalej »

Moja opinia o książce

Opinie
@Nina
2019-11-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane E-book 2017

Piękna, poetycka opowieść o wielkiej, choć krótkiej miłości Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i jego Basi. To była miłość wbrew wszystkiemu i wszystkim. Wbrew czasom, zupełnie miłości niesprzyjającym, wbrew matce Krzysztofa, która nigdy nie wybaczyła Barbarze, że ukradła jej syna, tego wychuchanego, ukochanego jedynego, wbrew sceptycznym opiniom znajomych. No bo jakże to, przecież wojna, przecież to się nie uda, przecież znają się tylko tydzień, jaki ślub? Jakie życie po tym ślubie? A oni tego dokonali, kochali się i razem przezwyciężali trudy dnia codziennego.
Ja oczywiście zdaję sobie sprawę, że to sfabularyzowana biografia, że może wcale tak słodko nie było. Ale wiecie co? Mam to w nosie, mnie się podobało, mnie wzruszyło i ja chcę wierzyć, że taka miłość naprawdę istnieje :)
Polecam.

{}× 3 | link |
@moni.pli2011
2019-12-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@BagatElka
2019-11-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
Przeczytane
GU
@gulinka
2019-11-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Bazia13
@Bazia13
2015-05-30
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane Biografie
@awiola
2015-03-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ty jesteś moje imię. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}