HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji.

Catherine Barr, Steve Williams
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji.
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9 /10
Ocena 9 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Dawno dawno temu, kiedy na świecie nie było jeszcze ludzi, istniało życie, którego trudno sobie wyobrazić. Ziemia była głośnym i gorącym miejscem, pełnym eksplodujących wulkanów i gorącej lawy! Zaraz potem, coś zaczęło dziać się na dnie oceanu…

Poznaj niezwykłą historię życia i przenieś się miliony lat wstecz! Oto zdumiewająca opowieść o 4 miliardach lat ewolucji życia na naszej planecie, wspaniale opowiedziana i zilustrowana na potrzeby młodszych dzieci.
Tytuł oryginalny: The story of life
Data wydania: 2024-03-27
ISBN: 978-83-268-4462-1, 9788326844621
Wydawnictwo: Agora
Kategorie: Przyrodnicza, Dla dzieci
Stron: 36
dodana przez: maciejek7

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Początki życia na Ziemi

20.02.2024

"Na początku na Ziemi nie istniało nic żywego. Było to głośne i gorące miejsce: na całej planecie wulkany wyrzucały z siebie duszące gazy, wszędzie bulgotały morza lawy..." "HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji." to kolejna rewelacyjna książeczka dla dzieci, chociaż muszę się przyznać, że ja również przeczytałam ją z wielką przyjemnoś... Recenzja książki HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji.

@maciejek7@maciejek7 × 29

HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji

4.04.2024

Miło jest wybrać się w podróż, w której to można zagłębić się na dłużej, a z czasem zobaczyć, jak wygląda życie z perspektywy autorów chcących opowiedzieć przebieg relacji, co czuli, poznając, go przyglądając mu się nieco bliżej oraz to utrwalili, na zawsze w swej pamięci dzieląc się na samym końcu z młodszymi czytelnikami lubiących zaspakajać swo... Recenzja książki HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji.

@Anna30@Anna30 × 20

Dlaczego takie opowieści nie są lekturami obowiązkowymi?

9.05.2024

Jak można przekonać dzieci do sięgnięcia po książkę? Nie jest to łatwe, ale nie jest to też niemożliwe. Wystarczy ciekawy pomysł i nutka zaintrygowania. I powinno się udać … Taki zamysł przyświecał autorom Historii życia. Pierwszej książki o ewolucji. Przekonajmy się dlaczego … Autorzy w bardzo ciekawy i kolorowy sposób przedstawili początki życi... Recenzja książki HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji.

"HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji".

26.03.2024

Dziś przychodzę do Was z opinią o kolejnej, rewelacyjnej książeczce dla małych czytelników. Mojej Rozalce ta lektura, tak jak poprzednia z tej serii, bardzo przypadła do gustu, a i ja miło spędziłam z nią czas :) Ciekawi zatem co kryje "Historia życia"? Jeśli tak, to zapraszam do zapoznania się z moimi wrażeniami. Książeczka w prosty, przyjemny a... Recenzja książki HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji.

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@mag-tur
2024-04-21
9 /10
Przeczytane

Kolejną książeczką, która ukazała się z serii „Moja pierwsza książka...” to „Historia życia”. Historia w niej przestawiona zaczyna opisywać początek Ziemi i tworzącego się na niej życia. Od gazów, komórek, dinozaurów, pierwszych ludzi. Autorzy wspominają o Lucy i kończą konkluzją, że ludzie powoli zaczynają niszczyć Niebieską Planetę.
Zarówno język jakim książeczka jest napisana jak i ilustracje przemówią do wyobraźni Małego Czytelnika. Pomocną dłoń w poznawaniu świata poda mu słowniczek znajdujący się na końcu książki. Przed szybkim zniszczeniem podczas wielokrotnego czytania chronić ją będzie twarda obwoluta. Gorąco polecam małym i dużym:)


Dziękuję, za możliwość zapoznania się z lekturą Wydawnictwu Agora dla dzieci oraz Pani Bognie z PRart Media.

× 5 | link |
@maciejek7
2024-02-20
8 /10
Przeczytane dla dzieci Posiadam konkurs

"HISTORIA ŻYCIA. Moja pierwsza książka o ewolucji." to kolejna rewelacyjna książeczka dla dzieci, chociaż muszę się przyznać, że ja również przeczytałam ją z wielką przyjemnością.
Czytałam ją sama, ale kilka razy musiałam ją przestudiować razem z wnukami. Temat ewolucji jest dość obszerny, ale tak bardzo zaintrygował maluchy, że trzeba im było niemal wyłożyć przysłowiową kawę na ławę. Idealnie sprawdziły się w praktyce kolorowe ilustracje zawarte w tej książce. Autorzy przedstawili pokrótce cykle ewolucji a także pokazali jak zmieniało się życie na naszej planecie. Ewolucja to długi proces stopniowych zmian w budowie ciała i sposobie życia poszczególnych organizmów; prowadzi to do powstawania całkiem nowych gatunków. Bezpośrednimi dowodami potwierdzającymi ewolucję są odkrywane współczesnych badaczy skamieniałości i różne formy przejściowe.
Przed miliardami lat Ziemia wyglądała inaczej niż obecnie. Na planecie nie było życia. Te powstawało przez miliony lat. Według najbardziej prawdopodobnej teorii, życie pojawiło się w tak zwanej zupie prebiotycznej, mieszaninie związków organicznych, z których w końcu narodziło się życie.

× 3 | link |
@przyrodazksiazka
2024-04-13
10 /10
Przeczytane

Wiecie co, ja zawsze uważnie czytam bajki, bo przeważnie to tam niektórzy ludzie przemycają ważne dla nas informacje. Zanim przejdę do sedna, powiem wam, że bardzo zaciekawiło mnie opisane tu zjawisko pyłu, który rozchodził się po świecie, po którym następowało wymarcie niektórych obecnych gatunków z czego zostały te najsilniejsze, które potem ponownie ewoluowały. Chciałam zauważyć, że ostatnio przez Polskę przelatuje coraz więcej jakiegoś pyłu, który przesłania Słońce jak w bajce i po którym ogrom ludzi jest chorych bez względu na wiek. Mamy też w napisane, że późniejsi ludzie opuścili Afrykę w poszukiwaniu nowych miejsc do osiedlenia. Pył, który przeszedł u nas został nazwany saharyjskim pyłem, który ostatnio przeszedł wraz z ciepłym powietrzem znad Afryki. Ten drobny piasek przesłonił niebo głównie w zachodniej i centralnej Polsce. Dla tych co nie wiedzą, taka sytuacja w pogodzie pojawia się raz na kilkanaście lat i jest efektem zmian klimatycznych. Jak myślicie, co to dla nas oznacza? Czy wciąż uważacie, że w bajkach piszą tylko bajki?
Ową pozycję napisało dwóch autorów, trzeci zajmował się rysunkami, a czwarta postać tłumaczeniem. Co najbardziej mi się podobało, to właśnie te rysunki, nie gotowce przygotowane komputerowo. Tutaj wszystko wygląda autentycznie i opisane jest krótko, prosto i na temat, lecz każdy przypisany do obrazka opis może wywoływać w nas pytania i zainteresowanie tym tematem na tyle, by samemu zacząć w tym drążyć. Mamy ukazaną planetę na które...

× 2 | link |
@mommy_and_books
2024-04-02
Przeczytane

" [...] Bardzo, bardzo powoli, z biegiem milionów lat, budowa komórek stawała się coraz bardziej złożona [...]"

Mojemu 7-letniemu synkowi w tej książce najbardziej podobały się: dinozaury i powstawanie człowieka. Jest zachwycony ilustracjami. Ogólnie ta książka się jemu bardzo podoba, ponieważ prawie codziennie czytamy ją przed snem.
Jeżeli tak jak mój synek uwielbiacie historie o ewolucji, to zachęcam do poznania tej książki. Szczerze wam powiem, że również i dorośli znajdą tutaj coś dla siebie. Jestem zachwycona pięknym wyglądem tej książki. Okładka idealnie przyciąga wzrok. Za ilustracje odpowiada Amy Husband. Jestem pełna podziwu dla jej pracy. Ma ogromny talent.
Cieszę się, że Catherine Barr i Steve Williams w prosty sposób wytłumaczyli dzieciom historię powstania życia na Ziemi. Ich teksty plus ilustracje ilustratorki sprawiają, że dzieci nie chcą oderwać się od czytania. Przynajmniej tak jest w przypadku mojego syna.

Mój synek i ja polecamy wam książkę autorstwa Catherine Barr i Steve’a Williamsa pod tytułem "Historia życia. Moja pierwsza książka o ewolucji".

Czy chcecie dowiedzieć się, jak wyglądała Ziemia na samym początku? Czy zastanawialiście się, dlaczego wyginęły dinozaury? A może interesuje was, jak powstał pierwszy człowiek? Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie w tej książce.

× 2 | link |
@Bibliotekarka_Natalka
2024-03-26
10 /10
Przeczytane Literatura dziecięca

Dziś przychodzę do Was z opinią o kolejnej, rewelacyjnej książeczce dla małych czytelników. Mojej Rozalce ta lektura, tak jak poprzednia z tej serii, bardzo przypadła do gustu, a i ja miło spędziłam z nią czas :) Ciekawi zatem co kryje "Historia życia"? Jeśli tak, to zapraszam do zapoznania się z moimi wrażeniami.
Książeczka w prosty, przyjemny a zarazem przystępny sposób przedstawia nam jak powstało życie na Ziemi. Dowiemy się z niej między innymi jak powstały meteoryty, pierwsze gady i ssaki. Poznamy pierwsze gatunki kwiatów oraz przeczytamy informacje na temat komórki, i tego co po kolei z niej powstawało. Dowiemy się w jakim czasie, występowały konkretne gatunki zwierząt na naszej planecie oraz w błyskawiczny sposób przejdziemy ewolucję od małpy począwszy a na człowieku skończywszy ;) Wszystkie, zawarte w publikacji informacje są przedstawione w prosty a zarazem interesujący sposób.To taka ogólna , łatwa i przyjemna do przyswojenia wiedza o powstawaniu życia w zaledwie kilkunastu zdaniach. Myślę, że idealnie się sprawdzi dla dzieci, jako pierwsza książeczka o tym jak powstawało życie na ziemi. Sądzę, że ich zainteresuje i sprawi, że mali czytelnicy chętniej będą sięgali po publikację z tego gatunku. Całości tej opowieści, dopełniają ilustracje, dzięki czemu dużo łatwiej jest nam sobie wyobrazić to, o czym aktualnie czytamy. Na rysunkach, znajdziemy podpisy, które objaśniają nam,co one przedstawiają. Dodatkowo, mam wrażenie, że autorami tych obrazków, były dzieci....

| link |
@Chwila_pauli
2024-04-02
9 /10
Przeczytane Recenzenckie


Książka ta została ładnie zilustrowana.

Przedstawione w niej zostało w prosty i przystępny dla dziecka sposób - jak powstało życie. Jak to się zaczęło, co było pierwsze i jak to wszystko się rozwijało. Fajnie, że podpisane zostały też wybrane rysunki, to wzbudza większą ciekawość u maluchów.

Książeczka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat, ale spokojnie myślę, że i starsze i młodsze dzieci będą nią zainteresowane i będą ją chciały oglądać z ciekawością. Jest w niej sporo ciekawych faktów, a jak wiadomo dzieci zadają dużo pytań, na które czasami nawet dorośli nie znają odpowiedzi 🤭.

I muszę dodać, że na końcu znajdziemy fajny słowniczek pojęć, o które może dopytywać dziecko po lekturze tej książki

| link |
@malgosialegn
2024-05-09
8 /10
Przeczytane
@iszmolda
2024-05-01
8 /10
Przeczytane
@Anna30
2024-04-04
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Na początku na Ziemi nie istniało nic żywego.
Było to głośne i gorące miejsce: na całej planecie wulkany wyrzucały z siebie duszące gazy, wszędzie bulgotały morza lawy...
W miarę, jak powietrze wypełniało się tlenem, niektóre komórki zaczęły czerpać z niego energię do dalszego rozwoju. Tak więc ten nowy gaz na zawsze odmienił istoty żyjące.
Morza zapełniły się życiem, aż wreszcie rośliny i zwierzęta zaczęły wychodzić na ląd.
Bez światła i ciepła trudno było przetrwać. Jednak pewne łuskowate, podobne do jaszczurek stworzenia zdołały przeżyć. To one jako pierwsze składały jaj na suchej ziemi. Z czasem zaczęły się mnożyć i rosnąć. Wreszcie stały się największymi stworzeniami, jakie kiedykolwiek żyły na lądzie - czyli dinozaurami.
Dinozaury wędrowały po całym świecie. Wtedy był on jeszcze jednym ogromnym lądem i dopiero zaczynał pękać i dzielić się na osobne kontynenty.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl