Hyperversum

Hyperversum
9.25
Ocena 9.25 na 10 możliwych
Na podstawie 36 ocen kanapowiczów
Rodzice ostrzegali cię przed spędzaniem całego wolnego czasu w wirtualnym świeci...
Rodzice ostrzegali cię przed spędzaniem całego wolnego czasu w wirtualnym świecie gier komputerowych? Mieli rację... Sześcioro przyjaciół: Ian, Daniel, Jodie, Martin, Donna i Carl, wskutek tajemniczej burzy przenosi się poprzez zaawansowaną technologicznie grę RPG do XIII-wiecznej Francji. Droga ...
Pełny opis
Data wydania: 2011-5-1
ISBN: 978-83-61989-56-1 ( 9788361989561 )
Wydawnictwo: ESPRIT
Stron: 768
puchar @natkawes @natkawes pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.

Recenzje

Wyobraź sobie komputerową grę RPG, która pozwala nie tylko śledzić losy bohaterów, ale wejść w ich skórę.
"Wyobraź sobie komputerową grę RPG, która pozwala nie tylko śledzić losy bohaterów, ale wejść w ich skórę. Która zaciera granice pomiędzy rzeczywistością a światem wirtualnym. Taka gra nazywa się Hyperversum." Cecilia Randall urodziła się w Modenie i, jak sama mówi o sobie, wyrosła na "chlebie, ksi...
Hyperversum: Hyperversum
Zapoznaliście się kiedyś z wirtualnym światem gier komputerowych? Jeżeli wasza odpowiedź brzmi tak, to już wiecie o co w nich chodzi, jeżeli jednak nie mieliście okazji się w to bawić lub po prostu nie gustujecie w takich rozrywkach, to jako maniak wirtualnych światów gier komputerowych, wyjaśnię wa...
Napisz swoją opinię

Opinie

MK
@magkasprzak 2012-06-08
Jest to wspaniała powieść, której akcja rozgrywa się w trzynastowiecznej Francji. Szóstka przyjaciół rozpoczyna grę w Hyperversum. Jest to gra interaktywna w technologii 3D, gdzie jej uczestnicy z pomocą specjalnych okularów i rękawic mogą niemal wejść w wykreowany przez komputer świat do czasu... Pewnego dnia Daniel rozpoczyna rozgrywkę według przygotowanego przez przyjaciela i przyszwanego brata – Iana scenariusza. Jest on doktorantem historii, który bada średniowieczne manuskrypty, kompletując materiały do swej pracy. Od pewnego czasu darzy uczuciem damę, która żyła 800 lat wcześniej, a której portret odnalazł w jednej z kronik. Nawet nie marzy o tym, żeby spotkać się z ukochaną. Podczas gry następuje wybuch rozdzielni prądu, a jej uczestnicy przenoszą się w czasie i przestrzenii do średniowiecznej Europy. Są zmuszeni do wcielenia się w bohaterów, których sami wykreowali. Tym razem jednak nie jest to już gra komputerowa, którą można w każdym momencie przerwać, a prawdziwe życie, w którym ma się tylko jedną szansę, a kolejnej już nie będzie ... Jeśli chcecie się przekonać, jak potoczyły się losy paczki przyjaciół, to zachęcam do lektury tej książki. Dodatkową zachętę stanowi wspaniała szata graficzna książki oraz jej objętość (750 stron), ponieważ dzięki temu można zanurzyć się w atmosferze średniowiecznej Francji, bez obawy, że szybko będzie się trzeba z nią rozstać. Sama liczę, iż wydawnictwo Esprit opublikuje wkrótce kontynuację tej wciągającej i magicznej opowieści. Polecam wszystkim. Warto!
@coconut
@coconut 2011-08-10
Przeczytane (2011-08-10)
Spodziewałam się czegoś ciekawego i takie było "Hyperversum". Poza małymi defektami takimi jak przewidywalność niektórych zdarzeń, była to prawdziwa uczta czytelnicza. Bardzo podobało mi się zakończenie - takie, jak przewidywałam, lecz w bardziej gwałtowne i ciekawsze oraz dające interesujący wstęp do kolejnej części, którą mam nadzieję przeczytać jak najszybciej. W trakcie przygody z "Hyperversum" cały czas zastanawiałam się, co będzie dalej, a objętość treści trochę mnie przerastała i to nie pozwalało mi się skupić. Dopiero gdy skończyłam, zobaczyłam jaka ta książka jest dobra.
@martagieks
@martagieks 2011-06-25
Przeczytane (2011-06-11)
Świetna książka! Sama jestem zdziwiona, że tak mnie wciągnęła. Oczywiście mam fioła na punkcie historii Francji, ale i dla tych, którzy nie są jej pasjonatami, jest to doskonała sposobność do nauki przez znakomitą zabawę. Oprócz interesującego wątku przygodowego, jest to znakomite studium postaw ludzkich w zderzeniu z obcym, okrutnym światem. Bohaterowie muszą dokonywać bardzo trudnych wyborów, aby przetrwać. Daje do myślenia. Świetnie napisana i te 700 stron umyka bardzo szybko, a na koniec żal, że nie ma ich jeszcze więcej.
@kasia.kolataj
@kasia.kolataj 2012-01-15
Przeczytane (2011-12-30)
Sięgnęłam po przeczytaniu bardzo pozytywnej opinii i choć przebrnięcie przez początek nie było łatwe, jestem bardzo zadowolona, że przeczytałam "Hyperversum". Opisy świata przedstawionego są znakomite, naprawdę czułam, jakbym znajdowała się w XIII wieku. Bohaterowie, zwłaszcza Ian, są nie tylko dobrze dopracowani, ale też bardzo ciekawie czyta się o ich przygodach. Jednym słowem, "Hyperversum" gwarantuje dobrą rozrywkę, jak i kilka elementów przydatnych z historii ;) Polecam.
@moneczek88
@moneczek88 2012-06-04
Przeczytane (2012-06-04)
Na poczatku troszke mnie przerazila ilosc stron, choc raczej nie oceniam ksiazki po dlugosci, ale czyta sie ja tak szybko jakby miala 300 stron. Wciaga od samego poczatku i chociaz jestem milosniczka kryminalow zaliczam "Hyperversum" do pozycji jednej z najlepszych przeczytanych przeze mnie ksiazek. Naprawde polecam! :)
@Ledina
@Ledina 2011-06-04
Przeczytane (2011-06-13)
Mam tą książkę, ale niestety jeszcze nie zaczęłam jej czytać. Jak widzę warto zrobić to jak najszybciej, co powoduje, że będę musiała przyspieszyć swoje zamierzenie. ; )
@Gumciobook
@Gumciobook 2012-04-10
Przeczytane (2012-04-10)
Świetna książka. I choć na poczatku byłam do niej troche zniechęcona po tym jak zobaczyłam ile ma stron, szybko stała się jednż z moich ulubionych książek.
@Bujaczek
@Bujaczek 2011-07-12
Przeczytane (2011-07-12)
„Chciałam pobawić się rzeczywistością i fantazją, mając na względzie jeden cel: rozrywkę.”** Moim zdaniem to właśnie znajduje się w „Hyperversum”.
@Nightingale
@Nightingale 2011-07-10
Przeczytane (2011-07-12)
"Hyperversum" to podróż do świata średniowiecznych rycerzy i dam, wielkich bitew i codziennego życia. Książka ciekawa i warta przeczytania.
@darooo
@darooo 2012-06-22
Przeczytane (2012-06-22)
Wciągająca, bardzo dobrze napisana powieść rozrywkowa. Fantasy idealizujące średniowiecze. Więcej w recenzji ;)
Autorzy
Randall Cecilia
Randall Cecilia
Cecilia Randall to autorka bestsellerowych powieści dla młodzieży. Urodziła się w Modenie i, jak sama mówi o sobie, wyrosła na „chlebie, książkach i komiksach”. Ukończyła studia na wydziale Języków i ...