Ich glaube, es hackt!

Jörg Bernardy
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Ich glaube, es hackt!
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Czy wolno śmiać się z Hitlera? Czy wolno kłamać, by kogoś chronić? Dlaczego nasze społeczeństwo potrzebuje naruszania tabu? Krótkie teksty zawarte w książce dostarczają podstawowych informacji na tematy z dziedziny polityki, historii czy mediów z odniesieniami do (niemieckiej) codzienności. Tematyzują także kłamstwo, prowokację, satyrę, manipulację i przekraczanie granic. Ponadto w książce umieszczono zabawy umysłowe i dylematy, mające zmuszać młodych czytelników, do których książka ewidentnie jest adresowana, do zaangażowania się i zajmowania stanowiska. (tł.tsanstsara)

Data wydania: 2021-02-10
ISBN: 978-3-407-75590-2, 9783407755902
Język: niemiecki
Wydawnictwo: Beltz & Gelberg
Stron: 174
dodana przez: tsantsara

Autor

Jörg Bernardy Jörg Bernardy
Urodzony 29 kwietnia 1982 roku w Niemczech
Jörg Bernardy jest autorem - freelancerem i filozofem. Mieszka w Hamburgu. Pisze książki z gatunku literatury faktu i teksty dziennikarskie dla mlodzieży i dorosłych.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

O manipulacji w służbie manipulacji

12.03.2023

Schaut man in die Welt, könnte man glauben, sie sei völlig verrückt geworden. Na czym polega szaleństwo świata, o którym autor wspomina w pierwszym już zdaniu? Otóż jego zdaniem w Europie społeczeństwa wybierają rządy „populistów”, „rasistów” i „dyktatorów”, ludzie nie wierzą w zmianę klimatu i produkują za dużo CO2 oraz nie chcą przyjmować uci... Recenzja książki Ich glaube, es hackt!

@tsantsara@tsantsara × 14

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@tsantsara
2023-02-08
4 /10
Przeczytane Po niemiecku Publicystyka, pisma polityczne Literatura niemiecka Nauki społeczne

Cytaty z książki

Matematyk i filozof Bertrand Russel (...) opublikował w dzienniku New York Times swoje dziesięć przykazań liberałów pod tytułem: "Najlepszą odpowiedzią na fanatyków jest liberalizm". Szóste z nich brzmi: "Nie staraj się nigdy stłamsić siłą przekonań, które uważasz za szkodliwe, inaczej te przekonania stłamszą ciebie". Było to w roku 1951. (tł. tsantsara, s. 56)
Jak poznać nietolerancję, której nie wolno tolerować? Gdy każda dyskusja na racjonalnej płaszczyźnie jest odrzucana i gdy propaguje się użycie siły. Gdy jakiegoś człowieka lub grupy ludzi dotyczą oba kryteria, należy ograniczyć ich prawa, także siłą. [K. Popper: "Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie" (1945)]
Dodaj cytat
© 2007 - 2025 nakanapie.pl