Indywiduazlizm wspólnotowość polityka /UMK/

Krzysztof Abriszewski, Andrzej Jarosław Szahaj
Indywiduazlizm wspólnotowość polityka /UMK/
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Filozofia polityczna w Polsce faktycznie nie istniała przez parę dziesięcioleci; zastępowała ją jedynie słuszna teoria wszystkiego. Sytuacja ta zaczęła się wyraźnie zmieniać w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku (dotyczy to jej wymiaru intelektualnego, a nie instytucjonalnego), radykalnej zaś zmianie uległa po 1989 roku. Owa luka intelektualna czy może niedostatek myśli wywiera w dość oczywisty sposób wpływ na kształt naszej filozoficznej refleksji nad polityką. Wpływ ten objawia się tym, że jej podstawowe wysiłki idą w kierunku przyswojenia polskiej myśli tego, co dokonało się w filozofii Zachodu w ciągu mniej więcej ostatniego półwiecza, ale też i wcześniej. W tym drugim przypadku owo przyswojenie jest więc raczej przypomnieniem. Zabiegi te, same w sobie niezbędne dla normalnego funkcjonowania życia intelektualnego, są zarazem warunkiem koniecznym dla ewentualnego wzięcia udziału we współczesnych dyskusjach toczonych na gruncie filozofii - czy szerzej myśli politycznej. Te zaś w ostatnim dwudziestoleciu zdominował, jak się wydaje, spór między liberałami a komunitarystami. Jemu też głównie, choć nie wyłącznie, poświęcony jest niniejszy tom.
Data wydania: 2002
ISBN: 83-231-1457-9, 8323114579
Wydawnictwo: Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Stron: 408

Autor

Krzysztof Abriszewski Krzysztof Abriszewski Filozof i socjolog, adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, w którym pełni także funkcję zastępcy dyrektora. Opublikował książki Poznanie, zbiorowość, polityka. Teoria aktora-sieci Bruno Latoura (Kraków, TAiWPN Universitas, 2...

Pozostałe książki:

Wszystko otwarte na nowo Poznanie Zbiorczość Polityka Splatając na nowo to, co społeczne Nadzieja Pandory. Eseje o rzeczywistości w studiach nad nauką Czyje lęki? Czyja nauka? Struktury wiedzy wobec kontrowersji naukowo-społecznych
Wszystkie książki Krzysztof Abriszewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Indywiduazlizm wspólnotowość polityka /UMK/ aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Indywiduazlizm wspólnotowość polityka /UMK/. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl