Poznanie Zbiorczość Polityka

Krzysztof Abriszewski
Poznanie Zbiorczość Polityka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Teoria aktora-sieci to jedna z najbardziej zaskakujących i nowatorskich koncepcji, jakie pojawiły się w humanistyce i naukach społecznych na przełomie wieków. W przeciągu ok. trzydziestu lat swego istnienia rozwinęła się i wychodząc od badania nauki w laboratoriach przechodziła do coraz to innych obszarów, zaś jej przedstawiciele - B. Latour, M. Callon, J. Law - uzyskali szerokie, międzynarodowe uznanie.

Książka Poznanie, zbiorowość, polityka. Analiza teorii aktora-sieci Bruno Latoura jest pierwszą monografią w języku polskim poświęconą tej koncepcji. Można ją czytać jako wprowadzenie do teorii aktora-sieci wiodącej od zagadnień epistemologicznych do teorii społecznej i filozofii polityki. Jednakże jest ona także próbą uczynienia z teorii aktora-sieci spójnego stanowiska filozoficznego, które przekształca nasze myślenie o praktykach poznawczych, o świecie społecznym i problemach politycznych.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-242-0962-0, 9788324209620
Wydawnictwo: Universitas
Stron: 398

Autor

Krzysztof Abriszewski Krzysztof Abriszewski Filozof i socjolog, adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, w którym pełni także funkcję zastępcy dyrektora. Opublikował książki Poznanie, zbiorowość, polityka. Teoria aktora-sieci Bruno Latoura (Kraków, TAiWPN Universitas, 2...

Pozostałe książki:

Wszystko otwarte na nowo Indywiduazlizm wspólnotowość polityka /UMK/ Splatając na nowo to, co społeczne Nadzieja Pandory. Eseje o rzeczywistości w studiach nad nauką Czyje lęki? Czyja nauka? Struktury wiedzy wobec kontrowersji naukowo-społecznych
Wszystkie książki Krzysztof Abriszewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Poznanie Zbiorczość Polityka? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Poznanie Zbiorczość Polityka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl