Infernium

Keri Lake
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Infernium
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Nawet najpotężniejsza miłość nie ocali potępionej duszy

Jericho Van Croix i Farryn Ravenshaw wywołali zarówno gniew niebios, jak i piekła. Teraz pozostaje im tylko ucieczka. Po uwolnieniu się z Ex Nihilo Jericho wraz z Farryn uzgodnił, że bezpieczniejsi niż w świecie śmiertelników będą w Nocnym Cieniu.

Para ma nadzieję odnaleźć ojca Farryn, który pomoże mężczyźnie odzyskać skrzydła. Tylko one mogą sprawić, że Jericho zapanuje nad swoją demoniczną stroną i odzyska moc, której nigdy dotąd nie potrzebował równie mocno co teraz. Farryn jest bowiem w ciąży, która nie przebiega zwyczajnie. Nawiedzają ją prorocze koszmary, stopniowo ujawniające przerażającą prawdę…

Czy miłość tych dwojga ma jakąkolwiek szansę w świecie, w którym odróżnienie przyjaciół od wrogów staje się coraz trudniejsze, a każdy błąd może skutkować utratą wszystkiego, co kochają?

Data wydania: 2024-03-27
ISBN: 978-83-8321-825-0, 9788383218250
Wydawnictwo: Papierowe Serca
Cykl: Nightshade, tom 2
Stron: 632
dodana przez: Vernau

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Infernium aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@zmiloscidomroku
2024-04-25
6 /10

✨️ „Jesteś jedyną istotą we wszystkich pięciu krainach, przed którą kiedykolwiek padnę na kolana”.

Keri Lake to autorka, która potrafi mnie oczarować. Wszystkie książki spod jej pióra, jakie znam zawsze mnie wciągają i ciężko się od nich oderwać.

„Infernium” to bardzo rozbudowana historia, skomplikowana, skupiająca się na drobiazgach i można na początku oszaleć, zanim wdroży się w losy bohaterów. Wymaga skupienia. Ogromnego. I może przez to tak się zmęczyłam… 🫠

To historia o miłości, której nie powstrzymają żadne granice, bohaterów czeka wiele konfrontacji z przeciwnościami…

✨️ „Nie istnieje żadna siła, której bym się obawiał, gdy na szali leży jej życie. Dla niej byłbym gotów przejść przez ognie samego Piekła”.

Powrót do Nocnego Cienia wydawał się najlepszą opcją, ale czy na pewno? Czy dziecko Farryn będzie bezpieczne? Niebezpieczne miejsce = bezpieczna przystań?

Klimat tej powieści jest mroczny, duszny, przyprawiający o gęsią skórkę. Autorka serwuje dwie perspektywy czasowe, wszystko jest przemyślane i widać jak wiele pracy włożyła w cały ten świat, ale… właśnie mam małe, ale. W pierwszej części uczucie między głównymi bohaterami było wręcz magnetyczne, tutaj, jakby zostało osłabione i nie do końca poczułam tę chemię. Pożądanie i bliskość fizyczna zwyciężała, a na więź psychiczną i emocjonalną musiałam długo poczekać. Oni sami byli całkowicie inni, miałam wrażenie, że czytam o kimś, kogo nie znam. 🥺

„Infern...

× 1 | link |
@obsydiian
2024-04-01

Infernium czyli drugi tom Nocnego Cienia serii pełnej pogmatwanej fabuły, zawiłości w plot twistach i bohaterach, którzy zmagają się z mroczną przeszłością oraz przeznaczeniem. Nie spodziewałam się tak rozbudowanego świata ale i tak mam wrażenie, że autorka zostawiła sobie uchyloną furtkę na powrót.
"Ból jest bardzo potężny. Czasami potężniejszy niż wszystko inne. Istnieje takie miejsce w najgłębszych, najciemniejszych otchłaniach umysłu, gdzie traci się wszelką nadzieję".
Tym razem są 3 perspektywy i poznajemy przeszłość Jericho, a także ich losy z teraźniejszości. Dodatkowo w epilogu mamy pov od jeszcze jednej strony, ale to zbyt duży spoiler. Na początku książki mamy playlistę, której słuchałam podczas czytania i faktycznie wprowadza nas w klimat książki.
Niestety pierwsze 100 stron było dla mnie ciężkich, zabrakło mi streszczenia na początku poprzedniego tomu, albo wydania ich w krótszym odstępie czasowym ponieważ świat przedstawiony przez autorkę jest tak bardzo rozbudowany że łatwo jest się pogubić. Mapka też bardzo by się przydała.
Ten tom na swój sposób jest mocno zawiły i mam wrażenie że bardziej skupia się na wprowadzeniu nas w błąd, ukazuje wiele halucynacji i sami nie do końca wiemy w co wierzyć. Na dodatek przeszłości miesza się z teraźniejszością, a bohaterowie poboczni a zarazem nowe postacie nie do końca pomagają w ogarnięciu tego o czym czytamy, a jeszcze bardziej sprawiają że kwestio...

| link |
@Tanashiri
2024-05-23
6 /10
Przeczytane '24 Anioły, motywy anielskie E-book Erotyk Legimi ✨ Romans paranormalny

Cytaty z książki

O nie! Książka Infernium. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Nocny Cień
Nocny Cień
Keri Lake
7.7/10
Czy dla miłości warto podjąć walkę z samymi mocami piekieł? Farryn jest obciążona trudną histori...
© 2007 - 2024 nakanapie.pl