Inna Polska? 1918-2018: alternatywne scenariusze naszej historii

Witold M. Orłowski
Inna Polska? 1918-2018: alternatywne scenariusze naszej historii
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jak wyglądałaby dziś Polska, gdyby bolszewicy wygrali bitwę pod Warszawą, gdyby we wrześniu 1939 nie napadli na nas Niemcy, gdyby powstańcom warszawskim udało się wyzwolić stolicę przed wkroczeniem Armii Czerwonej albo gdyby polska transformacja załamała się na początku lat 90. ubiegłego wieku? Czy o losach kraju w ciągu minionego stulecia zadecydował tylko zbieg niezależnych od nas okoliczności? A może najważniejsze są tu fundamentalne, słabe i silne strony Polaków jako narodu i społeczeństwa? Nigdy się nie dowiemy, jaka byłaby dziś Polska, gdyby jej losy potoczyły się inaczej. Możemy jednak, stosując metodę modelową, stworzyć alternatywne scenariusze historii ostatniego stulecia, obejmujące w spójny sposób problemy ekonomiczne, społeczne i polityczne. Paradoksalnie może to więcej powiedzieć o dzisiejszej Polsce niż analiza historii rzeczywistej.
Data wydania: 2018-10-30
ISBN: 978-83-8062-420-7, 9788380624207
Wydawnictwo: Rebis
Seria: X-Varia
Kategoria: Historia
Stron: 328

Autor

Witold M. Orłowski Witold M. Orłowski
Urodzony 3 stycznia 1962 roku w Polsce (Łódź)
Witold Maciej Orłowski – polski ekonomista, profesor nauk ekonomicznych, nauczyciel akademicki i publicysta. W 1985 ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Łódzkim i do 1992 pracował na macierzystej uczelni[1], kształcił się następnie na Uniwe...

Pozostałe książki:

Stulecie chaosu Czy Polska dogoni Niemcy Jak żyć w świecie, który oszalał Ekonomia dla ciekawych
Wszystkie książki Witold M. Orłowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Inna Polska? 1918-2018: alternatywne scenariusze naszej historii? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Inna Polska? 1918-2018: alternatywne scenariusze naszej historii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl