Inna samotność. Życie w pojedynkę w zatłoczonym świecie

Michael Harris
Inna samotność. Życie w pojedynkę w zatłoczonym świecie
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

 
Jak nauczyć się radości z ciszy, zerwania z obsesją ciągłego bycia online i wszystkiego innego, co składa się na dobrą samotność?

Wraz z rozwojem technicznym lawinowo narasta ciągła wymiana informacji pomiędzy ludźmi. Napędzani uzależnieniem od urządzeń mobilnych i mediów społecznościowych, stworzyliśmy ekosystem obsesyjnego podłączenia. Wielu z nas wiedzie obecnie życie w dziwnie zatłoczonej izolacji: jesteśmy wciąż powiązani, jednak bardzo powierzchownie.

Zdolność do przebywania w samotności jest jedną z najsubtelniejszych umiejętności życiowych. Prawdziwa samotność jest ogromnym skarbem - kluczowym składnikiem bogatego życia wewnętrznego. Pobudza do refleksji, pozwala rozkwitnąć kreatywności, poprawia naszą relację ze sobą i, o dziwo, również z innymi ludźmi. Rzekoma bezczynność może być bardzo produktywna. Żyjąc zachłanniej i szybciej, zapomnieliśmy, ile radości daje cisza, i nie doceniamy tego, jak głęboko może ona zrewolucjonizować nasze życie.

Ta książka opowiada o odkrywaniu spokoju w środku miasta, w tłumie, pośród zabieganego życia. Dowcipnie i z werwą Michael Harris snuje porywające, prawdziwe opowieści, okraszone doniesieniami na temat najnowszych badań naukowych dotyczących mózgu, z dziedziny psychologii i nowinek technicznych, by doprowadzić nas do takiego stanu połączenia ze światem zewnętrznym, który zapewnia równowagę pomiędzy spokojem a towarzyskością. 

"Inna samotność" to piękne i przekonujące świadectwo o transformującej mocy, jaką daje przebywanie w samotności. 

"Należy wciąż sobie przypominać, że życie bez samotności to życie zubożone. Ta książka jest tak cenna i na czasie, ponieważ przypomina o wartości samotności, a poza tym zachęca do stawienia oporu. Czytajcie ją w ciszy."
Ze wstępu Nicholasa Carra

"Po tej książce stałem się lepszym człowiekiem. Podejście Michaela Harrisa do kondycji ludzkiej jest spokojne i wyjątkowe, jest balsamem dla duszy."
Douglas Coupland, autor bestsellera "Pokolenie X. Opowieści na czasy przyśpieszającej kultury"

"Harris dzieli się z nami osobistymi i głębokimi przemyśleniami nad paradoksalnym uczuciem izolacji, które powstaje w wyniku ciągłego podłączenia, i przytacza najnowsze badania z dziedziny neurologii i behawioryzmu, by opowiedzieć o transformacyjnej sile samotności, która może sprawić, że będziemy szczęśliwsi, bardziej produktywni i, wreszcie, bardziej ludzcy."
"The Bookseller"

"Poetycka kontemplacyjna wyprawa po dobrodziejstwa, jakie daje przebywanie w samotności."
"Elle Canada"

"Czytanie książki Harrisa jest jak stłuczenie okularów Google’a i patrzenie po raz pierwszy własnymi oczami."
William Powers, autor książek "Twelve by Twelve", "Off the Grid & Beyond the American Dream" oraz "New Slow City" 

Tytuł oryginalny: Solitude: In Pursuit of a Singular Life in a Crowded World
Data wydania: 2019-02-12
ISBN: 978-83-8169-017-1, 9788381690171
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 280
dodana przez: Vernau

Autor

Michael Harris Michael Harris
Urodzony w 1980 roku
Jest autorem książki "The End of Absence", która otrzymała nagrodę Governor General’s Literary Award w dziedzinie non-fiction i była nominowana do RBC Taylor Prize, Chautauqua Prize oraz British Columbia National Award. Pisze artykuły na temat medió...

Pozostałe książki:

Kelley's Textbook of Rheumatology 2 vols Catch Up Maths and Stats Medical Statistics Made Easy New Exam Challenges 1 Students' Book Exam Challenges New 3. Exam Trainer Pearson
Wszystkie książki Michael Harris

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Inna samotność. Życie w pojedynkę w zatłoczonym świecie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Inna samotność. Życie w pojedynkę w zatłoczonym świecie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl